fbpx

Su nauja kūrybine jėga „Muzikalkė“ atnaujina veiklas

Tikriausiai pastebėjote, kad pastarąjį pusmetį „Muzikalkės“ veiklos buvo sustojusios. Laiką skyrėme ateities apmąstymui, mokyklos vizijos ir planų apsvarstymui, išgryninimui. Po šio laikotarpio galime jus ne nuliūdinti, bet pradžiuginti – grįžtame su nauju įkvėpimu, kūrybine jėga ir dideliais veiklos planais!

Kaip teigia nuo šiol tiesiogiai ugdymo turiniu besirūpinsiantis kompozitorius Matas Drukteinis, „Muzikalkė“, paprastai ir atvirai tariant, susidūrė su išgyvenimo klausimu, atsižvelgiant ir į mokyklos profilį, ir bendrai visam meniniam ugdymui tenkančius iššūkius.

„Tokio pobūdžio mokykla, kaip „Muzikalkė“, yra unikali. Veiklą vystant gana siauroje muzikos kūrybos ir su ja susijusiose srityse, esant nevalstybine mokykla ir siekiant mokymosi procese vadovautis šiuolaikiškomis edukacijos idėjomis bei kryptimis, kyla aibė iššūkių, kuriems išspręsti reikia ne tik laiko ar tam tikros patirties, bet ir šiokio tokio eksperimento – bandymų, kas veikia, o kas ne“, – atskleidžia M. Drukteinis.

Matas Drukteinis

Anot jo, įvertinus tiek mokyklos perspektyvą, tiek misiją, kurią „Muzikalkė“ įgyvendintų prisidėdama prie jaunosios kartos muzikos kūrybos skatinimo, naujosios muzikos puoselėjimo tarp jaunimo ir saugusiųjų apskritai, matomas aiškus poreikis vystyti tokią edukacinę erdvę: „Lietuvoje svarbu ugdydti tiek jaunųjų kūrėjų, tiek dabarties muzikos mylėtojų, tiek šias sritis išmanančių edukatorių gretas, todėl matome prasmę stengtis atlaikyti iššūkius ir toliau vystyti, auginti „Muzikalkę“ bei telkti šiandien kuriamai muzikai neabejingą bendruomenę.“

Muzikos kūrybos mokyklos veiklų tinklelis pradeda pildytis ir jis tik plėsis.

Edukacija suaugusiems

Jau nuo sausio 18 d. startuoja Elektroninės muzikos kūrybos žaliems kursas. Jį ves improvizatorius, elektroninės muzikos kūrėjas Matas Samulionis. Vėliau – nuo kovo 7 d. – prasidės šio kurso tęsinys: Elektroninė muzikos kūryba pažengusiems.

Planuojami ir kiti kursai suaugusiems įvairiomis temomis ir formomis – apie juos pranešime visai netrukus.

Nuo vasario vėl bus renkamos NO MISTAKES suaugusiųjų improvizacinės grupės. Registraciją ketinama paskelbti nuo sausio 15 d.

„Muzikalkės“ veiklos.

Intensyvi rezidencija jauniesiems kūrėjams

Meno ir bendrojo lavinimo myklų 9–12 (I–V) klasių moksleivius kartu su styginių kvartetu „Chordos“ kviečiame į intensyvią rezidenciją Vilniuje „PAKLAIDA“. Tai bus erdvė kartu eksperimentuoti, gilintis į praktinius kompozicijos kūrybos klausimus, ieškoti savitų formų, skambesio ir idėjų.

Šioje rezidencijoje siūlome koncentruotis į procesą – muzikos kompozicijos vystymo klausimus, darbą su atlikėjais (arba elektroninės muzikos kūrėjais), taip giliau suvokiant visą kūrybos procesą, įgyjant reikalingų komponavimo žinių bei – svarbiausia – gaunant galimybę išvystyti kūrinį iki koncertinio atlikimo; o kartu dirbant su atlikėjais, sulauksit naudingų patarimų bei kompozitoriams neįkainojamos patirties.

Kūrinius rezidencijos dalyviams padės vystyti kompozitorius Dominykas Digimas bei elektroninės muzikos kūrėjas, improvizatorius Matas Samulionis, taip pat vienas ryškiausių šiuolaikinės muzikos kolektyvų Lietuvoje styginių kvartetas „CHORDOS“.

Rezidencija Vilniuje vyks vasario 2–4 dienomis, o sausio 27 d. planuojama įžanginė sesija online. Registracija į rezidenciją vyksta iki sausio 17 d.

Styginių kvartetas CHORDOS

Planuose – įvairios edukacijos formos moksleiviams ir suaugusiems

M. Drukteinis sako, kad ateityje bus siūloma įvairesnių muzikos ir jos kūrybos edukacijos formų, kartu – stebima, kurios iš jų pasiteisina.

„Planuojame susitikimų su kūrėjais ciklą, kurio metu būtų galima plačiau sužinoti apie kūrybos užkulisius, suprasti skirtingus kūrybos metodus ir priemones. Taip pat ketiname sukurti ir išbandyti gana unikalią mokymosi groti instrumentu programą (vis plečiant siūlomų instrumentų pasirinkimą), kuri sujungtų instrumento pažinimą bei įvaldymą ir kūrybos mokymąsi. Reaguojant į visuomenėje vis didėjančias emocinės sveikatos problemas, ketiname pasiūlyti įvairaus pobūdžio muzikos terapijos veiklas. Toliau įgyvendinsime labai vaikų mėgstamą vasaros muzikos kūrybos stovyklą ir galbūt pasiūlysime daugiau dienos stovyklų per visus metus. Ir tai – tik dalis sumanymų, kuriuos norime realizuoti artimiausioje ateityje“, – vardija M. Drukteinis.

„Muzikalkė“ bendruomenę kviečia aktyviai įsitraukti į mokyklos veiklų formavimą. Savo pasiūlymais, pageidavimais ir konstruktyvia kritika visada galite pasidalinti el. paštu: info@muzikalke.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *