fbpx

Muzikos kūrybos mokykla „Muzikalkė“ – erdvė, kurioje ugdomi laisvi, atviri galimybėms ir ambicingi muzikai – kūrėjai. Čia vykdomi  savo progresyvumu, aktualumu bei plačiu profilio spektru išsiskiriantys mokymai moksleiviams ir suaugusiems.

„Muzikalkė“ – erdvė kūrėjams, kur gali

drąsiai ieškoti
Muzikoje klaidos neegzistuoja. Klaida – tai kūrybinė galimybė ir kelias į naują sakinį, o galbūt net į naują muzikinę kalbą.
Su tokiu požiūriu „Muzikalkė“ pasitinka savo mokinius. Čia mokomės kurti ir klausytis, o smalsumą ir kūrybinę ugnį uždega pažintis su naujausiomis kūrybos technikomis ir technologijomis.

augti kartu su šiandien kuriančiais
„Muzikalkės“ dėstytojai  – šiandien aktyviai kuriantys, koncertuojantys, aranžuojantys, improvizuojantys bei vadybinantys muzikos pasaulio atstovai. Todėl mūsų studentams yra suteikiamos išskirtinai aktualios muzikinės žinios, pristatomos šviežiausios kūrybinės praktikos bei technologijos  – tiesiai iš didžiųjų pasaulio koncertų salių. „Muzikalkė“ taip pat kartu su draugais – didžiosiomis kūrėjų organizacijomis – nuolat vykdo bendrus projektus, kuriuose dalyvauja „Muzikalkės“  studentai.

atrasti savo bendruomenę
„Muzikalkėje“ vykdomi tęstiniai 2 metų muzikos kūrybos kursai moksleiviams. Čia jaunieji kūrėjai atranda bendraminčių ratą, formuojasi naujos muzikos grupės, nauji ryškūs kurybiniai talentai. Moksleivius kūrybos keliu veda aktyviai muzikos lauke veikiantys srities profesionalai, kurie skatina jaunuosius kūrėjus atrasti savo unikalų balsą. Svarbus mokymų principas – praktika: kiekvieną teorijos modulį lydi kūrybinė užduotis, o jos rezultatai viešai pristatomi renginių ar leidinių formatu. 

keistis žiniomis ir patirtimis
„Muzikalkė“ vienija kūrėjus suteikdama erdvę dalintis idėjomis ir patirtimis. Čia organizuojami kursai ir seminarai suaugusiems: nuo muzikos psichologijos, muzikos technologijų iki audiovizualinio meno ir elektroninės muzikos kūrybos.

„Muzikalkės“ draugai:

      

PROGRAMOS

„Muzikalkė“ kviečia draugus ir šeimas praleisti dieną išbandant šiandienos garso praktikas. 

Festivalio metu galėsi išbandyti įvairiausias muzikos kūrybos technikas ir technologijas, naujai išgirsti savo aplinką, pasinerti į folklorą, improvizaciją, kurti grafines partitūras, šokti, pažinti savo kūną, kurti garsines skulptūras, klausytis paskaitų apie muziką bei koncertų.

Vieta: INTEGRA HOUSE
Laikas: rugpjūčio 28 d. 10–22 val.

DĖSTYTOJAI

„Twenty Fingers Duo“ – organiškas sesės ir brolio styginių duetas, nusitaikęs atlikti šiuolaikinės eksperimentinės muzikos programas, tačiau noriai įsitraukiantis į įvairių žanrų ir tarpžanrinius projektus. Nors Arno Kmieliausko (violončelė) ir Loros Kmieliauskaitės (smuikas) duetas startavo palyginti neseniai, jis yra „tiksintis“, ryškią kūrybinę perspektyvą turintis ansamblis.

Twenty Fingers Duo

styginių duetas (kompozicija)

Agnė Matulevičiūtė – garso menininkė ir kompozitorė, ypatingą dėmesį savo kūryboje skiria muzikai teatrui ir kinui. Medijų ir tarpdisciplininio meno kontekstai, muzikiniai performansai, eksperimentai, kurių pagrindas – garsinė raiška, yra jos veiklos laukas.
Šiuo metu ji studijuoja meno doktorantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur bando įvesti naują sąvoką “užgarsis”, susijusią su konceptualiąja muzika. Nuo 2014 metų aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, meno bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, menininkų rezidencijose Lietuvoje bei užsienyje. Jos muzika parašyta kinui skamba tarptautiniu mastu, pripažinta apdovanojimu. Taip pat kompozitorė yra sukūrusi muziką daugiau nei 20 spektaklių, rodomų didžiausiuose Lietuvos teatruose. Ji toliau aktyviai kolaboruoja su įvairių sričių menininkais, yra muzikos festivalio “Muzika erdvėje” meno vadovė, bei tarptautinio teatro festivalio “Sirenos” klubo organizatorė. 2019 metais tapo kompozitorių sąjungos nare.

Agnė Matulevičiūtė

kino ir teatro muzika

Maximilianas Oprishka – žinomas kaip audiovizualinio projekto FUME autorius. FUME ypatingai ryškus dėl savo unikalaus eksperimentinės elektronikos garso bei minimalistinės generatyvios vizualinės kalbos. Maximilianas yra dirbęs su daugeliu prekinių ženklų: nuo Netflixo iki Google bei dalinosi scena su muzikos ikonomis tapusiais kūrėjais Tim Hecker, Telefon Tel Aviv ir kitais.

Maximilianas Oprishka

audiovizualinė kūryba, muzika reklamai
Giedrius Nakas – pianistas, kompozitorius, dainininkas ir vienas paklausiausių Lietuvos klavišininkų, dirbantis su daugeliu Lietuvos atlikėjų ir grupių (“Saulės Kliošas”, Jurga, A. Mamontovas, M. Liu, L. Somov, M. Basanov ir daug kitų), yra koncertavęs nuo Prienų iki Šanchajaus, dalyvavęs daugybėje projektų ir festivalių.
G. Nakas išleidęs 3 savo kūrybos modernaus džiazo albumus (“Recall”, “No Fear, Full Of Love”, “The Dream I Forgot”), taip pat vokalinį soul/rnb albumą “Burtai”. 
Giedrius klasikinės muzikos mokėsi Vilniuje, džiazo – Hagoje, Groningene (Nyderlandai) ir Niujorke (JAV), pas tokius profesionalus kaip F. Hersch, G. Clayton, A. Parks, T. Eigsti, M. Moore, D. Kirilauskas, J. Andrejevas. Taip pat yra parašęs muziką keliems spektakliams, dirba su improvizacijos teatru “Kitas Kampas”, aranžuoja ir prodiusuoja muziką kitiems atlikėjams.

Giedrius Nakas

dainų kūrimas, džiazo harmonija

Gediminas Stepanavičius yra multi-instrumentalistas, valdantis kontrabosą, tūbą, trimitą, gyvąją elektroniką. Daugiausiai dėmesio Gediminas skiria improvizacinei ir šiuolaikinei muzikai. Išsilavinimą įgijo Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje (klasikinės muzikos atlikimas tūba, šiuolaikinė ir improvizacinė muzika) ir Amsterdamo Konservatorijoje (džiazo muzikos atlikimas kontrabosu, gyvoji elektronika).

Gediminas Stepanavičius

improvizacija
jievaras jasinkis, muzikalke, aranzuote

Trombonininkas, kompozitorius ir ryškiausias šiandienos aranžuotojas. Įvairiems orkestrams ir grupėms aranžavo ir orkestravo virš 1500 dainų. Jievaro parengtas pilnas koncertines programas atliko: Andrius Mamontovas, Ten Walls (Marijus Adomaitis), Linas Adomaitis, Ieva Narkutė, Lilas ir Innomine, G&G Sindikatas ir kiti.

Jievaras Jasinskis

aranžuotė
Vaiper, muzikalke, hiphopo kultura

Vitalijus Vaiper – muzikos įrašų prodiuseris, kompozitorius, garso dizaineris, muzikos autorius ir atlikėjas. Vaiper dirba, kuria muziką su didžiausiais vardais nepriklausomoje scenoje, tarp kurių

BA, Free Finga, Despotin Fam, Angelou, MC Mesijus. 

Taip pat muzikos ir meno kuratorius, kūrybinėje praktikoje dirbantis su afrocentristine muzikos filosofija, pop kultūros aktyvizmu ir globaliomis muzikos išraiškomis.

Vitalijus Vaiper Puzyriovas

hiphopo kultūra
Auguste Vickunaite, garso menas, muzikalke

Augustė Vickunaitė kuria bei atlieka eksperimentinės muzikos solo koncertus bei garso performansus. Augustė yra baigusi teorinę fiziką Vilniaus universitete bei garso meno (Sound Studies and Sonic Arts) magistro studijas Berlyno menų universitete (Udk). Pagrindinis jos instrumentas – seni analoginiai juostiniais magnetofonai. Savo darbuose ji tyrinėja garso bei gyvo performatyvaus “paveikslo” ryšį; nuobodulio, lėtos laiko tėkmės bei klaidų pasirodymuose temas.

Augustė Vickūnaitė

garso menas