fbpx

4' 33

MUZIKOS KŪRYBOS STOVYKLA

Ši stovykla yra skirta jauniems žmonėms mylintiems muziką ir negalintiems be jos gyventi! Tiems, kurie nori kurti, atrasti naujų požiūrių į save ir aplinką, galbūt iš naujo atrasti savo mylimą instrumentą, išbandyti naujas muzikos ir kūrybos sritis ar pagilinti žinias improvizacijos, dainų kūrimo, elektroninės ar instrumentinės muzikos kūrybos srityse. Arba tiems, kurie tiesiog nori praleisti vasaros savaitę muzikuojant ir kiekvieną dieną kuriant.

Stovykloje – kursi dainas bei muzikines kompozicijas kartu su savo grupe ir vadovu – profesionaliu kūrėju, šiandien aktyviai koncertuojančiu bei pristatančiu savo kūrybą įvairiausiuose Lietuvos ir pasaulio kampeliuose.

Pažadame – stovykloje įgyvendinsi savo slapčiausias kūrybines idėjas bei sutiksi daugybę bendraminčių, kurie dėl muzikos yra pametę galvas!

Be darbo su Tavo grupe, stovykloje vyks paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės:

– Perkusija ir ritmai
– Dainų kūrimas 
– Garso įrašymo pagrindai
– Elektroninė muzika
– Audiovizualinės muzikos eksperimentai
– Garso menas: garsovazidžiai ir muzikiniai objektai aplinkoje 
– Performanso menas
– Sintezatoriai
– Muzika teatre ir kine 
– Pop muzika: kaip kuriami Euroviziniai hitai? 
– Roko muzikos istorija
– Etno ir World muzika: nuo Lietuvos iki Maroko
– Vokalinės praktikos ir choras

Stovyklos metu taip pat vyks grupinės ir individualios atlikimo, improvizacijos, kūrybos ir vadybos konsultacijos bei masterklasai.

Programa dar gali šiek tiek keistis, atižvelgiant į registracijos anketoje Jūsų išsakytus lūkesčius.

Taip pat sulauksime svečių! Atvyks žinomas džiazo ir alternatyviosios muzikos atlikėjas, kompozitorius Simonas Šipavičius (Sheep Effect). Simonas dėmesį prikausto savo charizmatiškumu, muzikos virtuoziškumu ir laisve scenoje. Stovykloje jis pasidalins paslaptimis, kaip kūryboje ir scenoje atrasti bei išlikti savimi.  Taip pat į stovyklą atvyks žymus teatro režisierius Aleksandr Špilevoj, kurio spektakliai garsėja glaudžia jungtimi su muzika, o pats Aleksandras neslepia savo meilės šiai meno sričiai. Režisierius yra dirbęs su daugybe muzikantų, režisavęs Eurovizijos pasirodymą, o su jumis pasidalins, kaip jaustis ant scenos laisvai.

Kodėl 4’33 ?

Taip vadinasi eksperimentinės muzikos pradininko amerikiečių kompozitoriaus John Cage garsusis kūrinys. Trijų dalių kompozicija „4’33”“ skirta bet kokiai instrumentų sudėčiai. Kūrinio metu atlikėjai 4 minutes ir 33 sekundes… tiesiog tyli! Muzika randasi iš pačių atlikėjų scenoje ir publikos salėje sukeliamų garsų. 1952 metais „suskambėjusi“ šio kūrinio premjera Niujorke sukėlė tikrą ažiotažą ir skandalą. Pats John Cage yra iš tų kompozitorių, kurie iki gyvenimo galo nenustojo ieškoti, eksperimentuoti ir be proto vertino tai, ką duoda aplinka bei gyvenimas. Šis kūrėjas ir jo kūrybinė filosofija yra viena iš pagrindinių tiek šios stovyklos, tiek visos „Muzikalkės“ vertybinių veiklos ašių.

INFORMACIJA

AMŽIUS: 13-19 m.
DATA: 2023 m. rugpjūčio 13–19 d.
APGYVENDINIMAS: sodyboje „Trakų aukštės“, Paraisčių km. 5, Trakų raj. (www.sodybatrakuaukstes.lt)
MAITINIMAS: tris kartus per dieną (pusryčiai, pietūs, vakarienė), geriamas vanduo nuolat.
KAINA:
– išankstinė: 396 Eur (pirmosios 10 vietų arba iki balandžio 30 d.)
– reguliari: 466 Eur
Suteikiame galimybę mokėti dalimis: 198 / 233 Eur iš karto, likusi dalis – iki liepos 31 d.

VYKSTA PAPILDOMA REGISTRACIJA: iki liepos 31 d. [Liko 3 vietos!]

Iš ankstesnių stovyklų:

KOMANDA

Dizainas be pavadinimo-59

Mantvydas Pranulis yra jaunosios kartos džiazo ir akademinės muzikos kompozitorius bei atlikėjas, multiinstrumentalistas. Kūrėjas yra grupės “Brave noises” lyderis, taip pat yra išleidęs solo albumą. Mantvydas aktyviai kuria muziką teatro spektakliams bei kino filmams.

Mantvydas Pranulis

Agne

Agnė Pasaravičienė – pianistė ir kompozitorė, kurios muzikoje jungiasi modernaus džiazo ir klasikinės muzikos elementai. Muzikantė magistro laipsnį įgijo Danijos Karališkoje muzikos akademijoje, kur ir toliau tęsia studijas. Agnė su skirtingais muzikiniais kolektyvais ne kartą yra koncertavusi tokiose šalyse kaip Čekija, Vokietija, Latvija, Malta ar Danija, o jos kuriama muzika yra pelniusi ne vieną apdovanojimą tarptautiniuose muzikos kompozitorių konkursuose.

Agnė Pasaravičienė
Marius

Marius, kaip pats sako, su muzika – nuo pat gimimo: dar mamos pilve girdėdavo, kai tėvai jam dainuodavo dainas. „Man įdomu mano šaknys“, – sako Marius, todėl jam ypač artima lietuvių liaudies muzika. Jis yra „Chalat Jazz“ grupės vokalistas ir leidžia sau ant scenos daryti ką tik nori! Taip pat Marius yra subūręs posfolkloro grupę „Robaksai“, kurioje aranžuoja kūrinius, groja klavišiniais, dainuoja ir kartais pašoka.

Marius Mockevičius

Ula

Ūla – choro dirigentė, bakalauro studijas baigusi LMTA. Šiuo metu kaip dainininkė dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose kartu su vokaliniu ansambliu Duodeco“, Vilniaus miesto savivaldybės choru „Jauna muzika“ bei Naujosios vokalinės muzikos kolektyvu „Melos“. Su pastaruoju kolektyvu šiais metais pelnė Kultūros ministerijos įsteigtą Jaunojo kūrėjo premiją už meninę veiklą, prisidedančią prie šiuolaikinės vokalinės muzikos sklaidos Lietuvos ir užsienio scenose.

Ūla Marija Barbora Zemeckytė

QEiskrovos@Terekas-3

Matas Samulionis – improvizatorius, kompozitorius, nuolat ieškantis balanso tarp akustinės ir elektroninės muzikos principų. LMTA baigė džiazo atlikimo, o vėliau improvizacinės ir šiuolaikinės muzikos atlikimo studijas. Magistro studijų metu Matas susižavėjo analoginiais moduliariniais sintezatoriais, garsyno gilumu ir begalinėmis galimybėmis tembrui. Elektroninės muzikos žinias muzikantas gilino kaip elektroninės muzikos dueto „Artfcl“ narys, kur išleido ne vieną albumą, o taip pat lygiagrečiai vystė savo kūrybinius projektus, kuriuose atsirasdavo vis daugiau ir daugiau elektroninių muzikos įrankių. Šiuo metu muzikantas aktyviai dirba su šiuolaikinės elektroakustinės muzikos grupe „Quark Effect“ bei matuojasi meno tyrėjo statusą, siekdamas meno daktaro laipsnio.

Matas Samulionis