fbpx

KOMANDA

MOKYKLOS VADOVAI

Justina Šikšnelytė – kompozitorė, multimedijos menininkė, vokalistė, aranžuotoja. Pradėjusi muzikos kelią Nacionalinėje  M. K. Čiurlionio bei B. Dvariono menų mokyklose, vėliau mokėsi LMTA, bet netrukus išvyko studijuoti į Olandiją, Hagos Karališkąją konservatoriją, kur baigė kompozicijos bakalauro ir magistro studijas bei džiazo vokalą. Vėliau ketverius metus gyveno Ekvadore, čia aktyviai dalyvavo Pietų Amerikos kultūriniame gyvenime. Daugiau nei 14 metų tarptautinėse mokyklose dirba pedagoginį darbą su skirtingo amžiaus vaikais.

Justina Šikšnelytė

Edukacijos vadovė

info@muzikalke.lt

Witold Leon Łowczyk – muzikos kūrėjas, audiovizualinių projektų vadovas. Savo kūrybinę veiklą pradėjo nuo 14 metų, kai išmoko groti gitara. Iki 2017 metų aktyviai dalyvavo roko grupės Lady Gothenburg veikloje. Savo tolimesnį muzikinį kelią tęsė po AUS, p.t.sd ir Auskraft slapyvardžiais, tyrinėdamas erdvinę, elektroninę bei kinematografinę muziką. Nuo 2019 metų įsitraukė į kino industriją: įkūrė kūrybinius namus KINOAKIS, aktyviai bendradarbiauja su kino gamybos namais UNNECESSARY FILMS

Witold Leon Łowczyk

Procesų vadovas

PROGRAMŲ KURATORIAI

Gediminas Stepanavičius yra multi-instrumentalistas, valdantis kontrabosą, tūbą, trimitą, gyvąją elektroniką. Daugiausiai dėmesio Gediminas skiria improvizacinei ir šiuolaikinei muzikai. Išsilavinimą įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (klasikinės muzikos atlikimas tūba, šiuolaikinė ir improvizacinė muzika) bei Amsterdamo konservatorijoje (džiazo muzikos atlikimas kontrabosu, gyvoji elektronika).

Gediminas Stepanavičius

Improvizacija

Antanas Jasenka – vienas ryškiausių šalies kompozitorių, taip pat tapytojas, KTU ir LMTA dėstytojas. A. Jasenkos kūriniai skamba tiek akademinės, tiek esperimentinės muzikos, taip pat ir teatro scenose. Kompozitorius dalyvavo įvairiuose leidybiniuose, multimedijos projektuose su tokiais žymiais menininkais kaip R. Wehowsky, The Hafler Trio, A. Artemjev, Ch. Baltwin, taip pat su Lietuviais E. Nekrošiumi, O. Koršunovu, Y. Ross, G. Brazyte, R. Zemkausku ir kt. Jo kūrybą yra išleidusios Lietuvos, JAV, Kanados, Europos šalių leidybinės kompanijos. Kūrėjas yra kolektyvo „Diissc Orchestra“ narys. A. Jasenkos kūryba gausiai apdovanota tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Antanas Jasenka

Elektroninė muzika

Kazimieras Jušinskas – jaunosios kartos saksofonistas. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė džiazo muzikos bakalaurą, o galiausiai mokslus tęsė šiuolaikinės bei improvizacinės muzikos magistro studijose. Šiuo metu aktyviai kūrybinę veiklą vykdantis su grupėmis „Džiazlaif“, „Laivo troupė“, saksofonų kvartetu  „Katarsis4“.  Kazimieras taip pat bendradarbiauja su atlikėju DJextended, pasirodo su „Improdimensijos“ orkestru, dalyvauja įvairiuose tarpdisciplininiuose meno projektuose.

Kazimieras Jušinskas

NO MISTAKES suaugusiųjų grupė

DĖSTYTOJAI

Maximilianas Oprishka – žinomas kaip audiovizualinio projekto FUME autorius. FUME ypatingai ryškus dėl savo unikalaus eksperimentinės elektronikos garso bei minimalistinės generatyvios vizualinės kalbos. Maximilianas yra dirbęs su daugeliu prekinių ženklų: nuo Netflixo iki Google bei dalinosi scena su muzikos ikonomis tapusiais kūrėjais Tim Hecker, Telefon Tel Aviv ir kitais.

Maximilianas Oprishka

audiovizualinė kūryba, muzika reklamai

Agnė Matulevičiūtė – garso menininkė ir kompozitorė, ypatingą dėmesį savo kūryboje skiria muzikai teatrui ir kinui. Medijų ir tarpdisciplininio meno kontekstai, muzikiniai performansai, eksperimentai, kurių pagrindas – garsinė raiška, yra jos veiklos laukas.
Šiuo metu ji studijuoja meno doktorantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur bando įvesti naują sąvoką “užgarsis”, susijusią su konceptualiąja muzika. Nuo 2014 metų aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, meno bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, menininkų rezidencijose Lietuvoje bei užsienyje. Jos muzika parašyta kinui skamba tarptautiniu mastu, pripažinta apdovanojimu. Taip pat kompozitorė yra sukūrusi muziką daugiau nei 20 spektaklių, rodomų didžiausiuose Lietuvos teatruose. Ji toliau aktyviai kolaboruoja su įvairių sričių menininkais, yra muzikos festivalio “Muzika erdvėje” meno vadovė, bei tarptautinio teatro festivalio “Sirenos” klubo organizatorė. 2019 metais tapo kompozitorių sąjungos nare.

Agnė Matulevičiūtė

kino ir teatro muzika
mama studios, garso įrašai, muzikalke

MAMA Studios garso įrašų studija teikia aukščiausio lygio paslaugas: tai garso įrašai, montažas, suvedimas, masteringas, MIDI programavimas, aranžuočių kūryba, audio medžiagos restauravimas, video įgarsinimas, tekstų ir audio-knygų įrašai, garso sintezavimas ir kitos garsinės bei techninės paslaugos už konkurencingą kainą. Studija turi didelę, skambią salę su papildomais akustiškai izoliuotais kambariais. Tai viena iš nedaugelio studijų Lietuvoje, kurioje galima vienu metu itin kokybiškai įrašyti didesnius ansamblius, grupes ir kitokius daugiainstrumentinius projektus. MAMA Studios nuo įkūrimo dirbo su įvairiausiais projektais ir skirtingais muzikiniais žanrais: klasika, džiazu, world music, pop, rock, filmų ir spektaklių muzika, fonogramų kūrimu, reklamų ir video įgarsinimu.

MAMA studios

garso įrašai
pijus dziugas meizis, sintezatoriai, muzikalke

Pijus Džiugas Meižis – eksperimentinės elektro-akustinės muzikos kūrėjas ir atlikėjas. Elektronikos ir eksperimentinio hiphopo mylėtojams muzikantas puikiai pažįstamas iš ne vienerius metus trukusio bendradarbiavimo su MC Mesijumi ir solo albumų, sukurtų Münpauzn sceniniu vardu. Šiemet Meižis išleido pirmąjį savo albumą – atmosferinės elektronikos rinkinį „Geografinės būsenos”, skirtą įgarsinti susikaupimo ir savęs pažinimo valandas.

Pijus Džiugas Meižis

sintezatoriai
Martins Vilums, kompozicija, muzikalke

Žymus latvių kompozitorius ir muzikologas Mārtiņš Viļums šiuo metu dirba ir gyvena Vilniuje. 2011 m. LMTA įgijo humanitarinių mokslų daktaro laipsnį muzikologijos srityje, nuo 2012 m. dėsto LMTA Kompozicijos katedroje, užima docento pareigas.

Mārtiņš Viļums

kompozicija
rasa murauskaite, muzikos kritika ir zurnalistika, muzikalke
Rasa Murauskaitė – muzikos kritikė, radijo laidų ir renginių vedėja, radijo programos LRT
KLASIKA vyresnioji redaktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus universiteto
Komunikacijos fakulteto dėstytoja, dviejų knygų bendraautorė. Yra parengusi per 300 straipsnių,
interviu kultūros tema, sukūrusi radijo laidų, skirtų šiuolaikinei muzikai.

Rasa Murauskaitė

muzikos žurnalistika

Marija Paškevičiūtė baigė muzikos kompozicijos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, sukūrė elektroninę muziką Martyno Rimeikio baletui „Dienos, minutės”. Baleto premjera vyko Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre; Marija buvo apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią 2019 m. muziką spektakliui. Šiuo metu ji kuria muziką spektakliams ir trumpametražiams filmams, techno ir eksperimentinę elektroniką.

Marija Paškevičiūtė

elektroninė muzika
jievaras jasinkis, muzikalke, aranzuote

Trombonininkas, kompozitorius ir ryškiausias šiandienos aranžuotojas. Įvairiems orkestrams ir grupėms aranžavo ir orkestravo virš 1500 dainų. Jievaro parengtas pilnas koncertines programas atliko: Andrius Mamontovas, Ten Walls (Marijus Adomaitis), Linas Adomaitis, Ieva Narkutė, Lilas ir Innomine, G&G Sindikatas ir kiti.

Jievaras Jasinskis

aranžuotė
dominykas digimas, garso ekologija, muzikalke

Dominykas Digimas – jaunosios kartos kompozitorius, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. Be didžiąją kūrybos dalį sudarančios akademinės kūrybos, Dominykas taip pat rašo muziką teatrui ir kinui, yra sukūręs garso instaliacijų, tarpdisciplininių darbų. Kaip rašė Edvardas Šulima – “Dominyko Digimo kūriniams būdinga askezė – jie niekada nėra perpildyti medžiaga, ją lydi sukauptumas. Iš dalies jo kūrinius galima įvardyti kaip intravertiškus; jie verčia pasinerti į savianalizę ir skandina subjektyviuose apmąstymuose.”
dominykasdigimas.com

Dominykas Digimas

garso ekologija

„Twenty Fingers Duo“ – organiškas sesės ir brolio styginių duetas, nusitaikęs atlikti šiuolaikinės eksperimentinės muzikos programas, tačiau noriai įsitraukiantis į įvairių žanrų ir tarpžanrinius projektus. Nors Arno Kmieliausko (violončelė) ir Loros Kmieliauskaitės (smuikas) duetas startavo palyginti neseniai, jis yra „tiksintis“, ryškią kūrybinę perspektyvą turintis ansamblis.

Twenty Fingers Duo

styginių duetas (kompozicija)
Vaiper, muzikalke, hiphopo kultura

Vitalijus Vaiper – muzikos įrašų prodiuseris, kompozitorius, garso dizaineris, muzikos autorius ir atlikėjas. Vaiper dirba, kuria muziką su didžiausiais vardais nepriklausomoje scenoje, tarp kurių

BA, Free Finga, Despotin Fam, Angelou, MC Mesijus. 

Taip pat muzikos ir meno kuratorius, kūrybinėje praktikoje dirbantis su afrocentristine muzikos filosofija, pop kultūros aktyvizmu ir globaliomis muzikos išraiškomis.

Vitalijus Vaiper Puzyriovas

hiphopo kultūra