fbpx

2024 02 02–04

"Do not fear mistakes.
There are none."

Miles Davis

FINANSUOJA

PARTNERIS

Muzikos kūrybos mokykla Muzikalkė ir styginių kvartetas CHORDOS kviečia jaunuosius Lietuvos kūrėjus dalyvauti intensyvioje kūrybinėje rezidencijoje – kartu eksperimentuoti, gilintis į praktinius kompozicijos kūrybos klausimus, ieškoti savitų formų, skambesio ir idėjų! 

Šioje rezidencijoje siūlome koncentruotis į procesą – muzikos kompozicijos vystymo klausimus, darbą su atlikėjais (arba elektroninės muzikos kūrėjais), taip giliau suvokiant visą kūrybos procesą, įgyjant reikalingų komponavimo žinių bei – svarbiausia – gaunant galimybę išvystyti kūrinį iki koncertinio atlikimo; o kartu dirbant su atlikėjais, sulauksit naudingų patarimų bei kompozitoriui/ei neįkainojamos patirties.

Kompozicijas tau padės vystyti kompozitorius Dominykas Digimas bei elektroninės muzikos kūrėjas, improvizatorius Matas Samulionis, taip pat vienas ryškiausių šiuolaikinės muzikos kolektyvų Lietuvoje styginių kvartetas CHORDOS.

Jeigu kyla klausimų dėl dalyvavimo – rašyk: info@muzikalke.lt (arba messengeriu)

Trumpai – kas tavęs laukia šioje rezidencijoje:

  • Tavo akustinio / elektroakustinio / elektroninio kūrinio vystymas su profesionalais.
  • Individualios konsultacijos nuotoliu ir intensyvios rezidencijos Vilniuje metu.
  • Naudingi seminarai apie atskiras muzikos kūrybos sritis, kompozitoriaus profesijos specifiką bei perspektyvą.
  • Darbas bei konsultacijos su atlikėjais, kūrinio repeticijos.
  • (Dalyvaujantiems su elektronine kompozicija arba naudojantiems elektroniką) neįkainojama patirtis padirbėti su LMTA Muzikos inovacijų studijų centro garso sfera.
  • Viešas koncertas (su tiesiogine transliacija online) LMTA Muzikos inovacijų studijų centre.

DALYVAVIMO SĄLYGOS IR DALYVIŲ ATRANKA

  • Rezidencija skirta muziką kuriantiems meno ir bendrojo lavinimo mokyklų 9–12 (I–IV) klasių moksleiviams.
  • Registruotis į rezidenciją galima iki 2024 m. sausio 21 d. (imtinai), užpildant anketą ir pateikiant kūrinį (arba jo darbinę versiją). Galima pateikti daugiau nei vieną kūrinį, tačiau rezidencijos metu bus plėtojamas tik vienas iš pateiktų kūrinių.
  • Į rezidenciją dalyviai atrenkami pagal pateiktą(-us) kūrinį(-ius), iš jų matomą muzikinę brandą, idėjos bei muzikos originalumą, taip pat asmeninę motyvaciją.
  • Į rezidenciją atrinktiems dalyviams bus pranešta registracijos anketoje pateiktu el. paštu iki 2024 sausio 22 d. (imtinai). Pakviesti dalyviai (arba jų tėvai / globėjai) turi apmokėti kelialapį į rezidenciją iki 2024 sausio 23 d. (imtinai) arba su organizatoriumi susitarti dėl apmokėjimo atidėjimo (galimas atidėjimas iki 2024 m. vasario 2 d.)
  • Kelialapį apmokėję dalyviai gaus visą aktualią informaciją apie rezidenciją ir detalią programą.

REZIDENCIJOS KAINA

Pilna kaina – 90 Eur

Į kainą įeina: rezidencijos programa, apgyvendinimas Vilniuje vasario 2–4 d., maitinimas (pasirinktinai: įprastas / vegetariškas / veganiškas / be spec. ingridientų).

Kaina be maitinimo arba be apgyvendinimo – 55 Eur

Į kainą įeina programa ir – pasirinktinai – apgyvendinimas arba maitinimas. Aktualu Vilniaus gyventojams arba galintiems Vilniuje apsistoti pas gimines.

Kaina be apgyvendinimo ir be maitinimo – 20 Eur

Į kainą įeina tik programa, o dalyvis/ė apgyveninimu ir maitinimu rūpinasi savarankiškai. Aktualu Vilniaus gyventojams arba turintiems itin specifinių reikalavimų nakvynei ir / arba maitinimosi įpročių.

SU KOKIU KŪRINIU GALI DALYVAUTI?

Ši rezidencija yra skirta ugdyti muzikos kūrybos įgūdžius, susipažinti su kompozitoriaus profesijos specifika, ypač fokusuojantis į darbą su atlikėjais. Su kūrybos mentoriais bei rezidencijos atlikėjais tobulinsite savo kūrinį ir turėsite galimybę jį išgirsti gyvai viešo koncerto metu.

Rezidencijos atlikėjai-mentoriai: styginių kvartetas „CHORDOS“

Rezidencijoje gali dalyvauti su specialiai parašytu kūriniu arba anksčiau sukurta kompozicija, adaptuota siūlomiems instrumentams.

Kūrinys gali būti parašytas styginių kvartetui – 2 smuikai, altas ir violončelė (be arba su elektronika) – arba vienam ar keliems instrumentams iš styginių kvarteto sudėties (be arba su elektronika).

Taip pat rezidencijoje galima dalyvauti tik su elektroninės muzikos kūriniu (tokiu atveju dalyvį kuruos elektroninės muzikos profesionalas).

Rekomenduojama kūrinio trukmė: 4–10 min.

Registruojantis į rezidenciją galite pateikti daugiau nei vieną kūrinį, tačiau rezidencijos metu bus plėtojamas tik vienas iš kūrinių.

REZIDENCIJOS PROGRAMA

Sausio 27 d. (šeštadienis)
ĮŽANGINĖ SESIJA ONLINE

Nuotoliniu būdu per Zoom platformą (nuorodą atsiųsime atskirai)

Preliminari programa

10:00–11:00 – Rezidencijos pristatymas ir kompozitoriaus profesijos pristatymas
11:00–15:00 – Individuali kūrinio konsultacija (45 min. pagal atskirą grafiką)

Vasario 2–4 d. (penktadienis–sekmadienis)
INTENSYVI REZIDENCIJA VILNIUJE

Muzikos kūrybos mokykla „Muzikalkė“, kitos erdvės

Preliminari programa

Vasario 2 d. (penktadienis)

10:00–11:00 – Atvykimas; dalyvių pasitikimas traukinių / autobusų stotyje arba „Muzikalkėje“ (suderinama su kiekvienu dalyviu individualiai)
12:00–13:00 – Susipažinimas. Seminaras
13:00–14:00 – Pietūs
14:00–17:00 – Individualios konsultacijos / individualus kūrybinis darbas
17:00–18:00 – Seminaras
18:00–19:00 – Vakarienė
19:00–21:00 – Individualus kūrybinis darbas
21:30 – Dalyvių palydėjimas į gyvenamąją vietą

Vasario 3 d. (šeštadienis)

08:45 – Dalyvių pasiėmimas iš bendros gyvenamosios vietos
Dalyviai, besirūpinantys nakvyne ir / arba maitinimu savarankiškai, sutartu metu atvyksta į sutartą vietą.
09:00–10:00 – Pusryčiai
10:00–11:00 – Seminaras
11:00–14:00 – Repeticijos su atlikėjais
14:00–15:00 – Pietūs
15:00–18:00 – Repeticijos su atlikėjais
18:00–19:00 – Vakarienė
19:00–20:00 – Kultūrinis vakaras (koncertas, spektaklis arba kt.)
20:00–21:00 – Renginio aptarimas, susitikimas su svečiais, diskusija, dienos aptarimas
21:30 – Dalyvių palydėjimas į gyvenamąją vietą

Vasario 4 d. (sekmadienis)

08:45 – Dalyvių pasiėmimas iš bendros gyvenamosios vietos, daiktų nugabenimas į „Muzikalkę“
Dalyviai, besirūpinantys nakvyne ir / arba maitinimu savarankiškai, sutartu metu atvyksta į sutartą vietą.
09:00–10:00 – Pusryčiai
10:00–11:00 – Seminaras
11:00–13:00 – Repeticijos
13:00–14:00 – Pietūs
14:00–15:30 – Rezidencijos dalyvių koncertas (su tiesiogine transliacija internete)
15:30–17:00 – Koncerto ir rezidencijos aptarimas
17:00–18:00 – dalyvių palydėjimas į traukinių / autobusų stotį; išvykimas (suderinama su kiekvienu dalyviu individualiai)

MENTORIAI

dominykas digimas, garso ekologija, muzikalke

Vienas ryškiausių ir produktyviausių jaunesnės kartos kompozitorių, į kurio kūrybinių interesų lauką patenka ir akademinė muzika, ir kūryba scenai, tarpdisciplininiai projektai, ir elektroninė muzika. Jo kūrinius yra atlikę daugelis pagrindinių šalies kolektyvų – nuo LENsemble (lietuvos ansamblių tinklas) ar ansamblio “Synaesthesis” iki Šv. Kristoforo kamerinio ar Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestrų. Įvairiuose festivaliuose bei projektuose Lietuvoje ir užsienyje skambanti kompozitoriaus muzika pasižymi minimalistiniu bei folosofiniu sukauptumu, yra pelniusi ne vieną apdovanojimą.

Dominykas Digimas

Kompozicija
QEiskrovos@Terekas-3

Improvizatorius, kompozitorius, nuolat ieškantis balanso tarp akustinės ir elektroninės muzikos principų. LMTA baigė džiazo atlikimo, o vėliau improvizacinės ir šiuolaikinės muzikos atlikimo studijas. Magistro studijų metu Matas susižavėjo analoginiais moduliariniais sintezatoriais, garsyno gilumu ir begalinėmis tembrų galimybėmis. Elektroninės muzikos žinias gilino kaip elektroninės muzikos dueto „Artfcl“ narys, kur išleido ne vieną albumą, lygiagrečiai vystė savo kūrybinius projektus. Šiuo metu muzikantas aktyviai dirba su šiuolaikinės elektroakustinės muzikos grupe „Quark Effect“ bei matuojasi tyrėjo statusą, siekdamas meno daktaro laipsnio.

Matas Samulionis

Elektronika, improvizacija
Styginių kvartetas CHORDOS (2) © Organizatorių nuotr.

Styginių kvartetas „Chordos“ – vienas seniausiai gyvuojančių ir ryškiausių šalies ansamblių – buvo įkurtas 1997 metais. Nuo pat pirmų koncertinių programų išryškėjo kolektyvo kūrybinis tikslas – skleisti bei populiarinti naujausią lietuvių kompozitorių muziką Lietuvoje ir pasaulyje, pristatyti naujausią ir geriausią užsienio autorių muziką mūsų šalies auditorijai. Per visą laikotarpį išlaikęs šią savo misiją, „Chordos“ tapo neatsiejama Lietuvos šiuolaikinės scenos dalimi ir įkvėpimo šaltiniu ne tik publikai, bet ir jaunesnės kartos muzikams. Kolektyvui šių metų pavasarį bus įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

CHORDOS

Styginių kvartetas
jievaras jasinkis, muzikalke, aranzuote

Trombonininkas, kompozitorius ir ryškiausias šiandienos aranžuotojas. Įvairiems orkestrams ir grupėms aranžavo ir orkestravo virš 1500 dainų. Jievaro parengtas pilnas koncertines programas atliko: Andrius Mamontovas, Ten Walls (Marijus Adomaitis), Linas Adomaitis, Ieva Narkutė, Lilas ir Innomine, G&G Sindikatas ir kiti.

Jievaras Jasinskis

Maximilianas Oprishka – žinomas kaip audiovizualinio projekto FUME autorius. FUME ypatingai ryškus dėl savo unikalaus eksperimentinės elektronikos garso bei minimalistinės generatyvios vizualinės kalbos. Maximilianas yra dirbęs su daugeliu prekinių ženklų: nuo Netflixo iki Google bei dalinosi scena su muzikos ikonomis tapusiais kūrėjais Tim Hecker, Telefon Tel Aviv ir kitais.

Maximilianas Oprishka

Simonas Šipavičius, muzikalke

Simonas Šipavičius yra gerai pažįstamas džiazo bei alternatyviosios muzikos klausytojams: saksofonininkas yra grupių „Sheep Got Waxed“,„CinAmono“ ir „Lithuanian Jazz Ensemble“ narys. Taip pat muzikantas aktyviai kuria ir koncertuoja solo po slapyvardžiu Sheep Effect. Simonas bendradarbiauja su akademinės ir populiariosios muzikos kūrėjais, aktyviai dalyvauja Lietuvos, Europos ir Azijos muzikos scenose.

Simonas Šipavičius

Martins Vilums, kompozicija, muzikalke

Žymus latvių kompozitorius ir muzikologas Mārtiņš Viļums šiuo metu dirba ir gyvena Vilniuje. 2011 m. LMTA įgijo humanitarinių mokslų daktaro laipsnį muzikologijos srityje, nuo 2012 m. dėsto LMTA Kompozicijos katedroje, užima docento pareigas.

Mārtiņš Viļums

SKIRTAS: 14-19 m. moksleiviams
FORMA: laisvos, pasirinktos formos, instrumentuotės bei kūrybos technikos kompozicija*: improvizacija, elektroninė muzika, audiovizualinė kūryba, garso meno kūrinys, kompozicija instrumentams (kūrinio partitūra), daina ar kt.
Kūrinius (garso, video failus, partitūras, kt.) siųsti iki birželio 21 d. el.paštu info@muzikalke.lt
*iki 5 instrumentų

Trys įdomiausi jaunieji kūrėjai pelnys:

  1. Stipendija mokslui pasirinktame kurse Muzikalkėje
  2. Kūrinio atlikimas Šiuolaikinės muzikos festivalyje Druskomanija 2022, jaunųjų kūrėjų portretai ir kūrinių istorijos žurnale Druskomanija
  3. Kūrinio įrašai garso įrašų studijoje Mama
    I. kūrėjus rengiantis įrašams bei koncertams konsultuoja pasirinktos muzikinės krypties Muzikalkės dėstytojai
    II. Jei reikalinga – kūrinio atlikimą organizuoja Muzikalkė
  4. Kūrinių leidyba Muzikalkė platformose, kūrėjų istorijų pristatymas
  5. 300€, 200€, 100€ –  rekomenduojame panaudoti naujiems instrumentams ar kūrybos programoms įsigyti

VERTINIMAS
Vertinimo kriterijai:
A. Idėjos ir/ar technikos naujumas ir originalumas
B. Idėjos išpildymo kokybė

REZULTATAI: Liepos 5 d.

KONKURSO RĖMĖJAS

2021 m.