fbpx

Vyksta jauniesiems kūrėjams skirta rezidencija

Prasidėjo „Muzikalkės“ ir styginių kvartetu „Chordos“ rengiama intnesyvi rezidencija jauniesiems kūrėjams „PAKLAIDA“. Rezidencijos dalyviai, susirinkę iš Klaipėdos, Anykčių bei Vilniaus, vysto savo elektroakustinius ar elektroninius kūrinius.

Jauniesiems kūrėjams talkina komozitorius Dominykas Digimas bei improvizatorius ir elektroninės muzikos autorius Matas Samuliomis. Elektroakustines kompozicijas kuriantys dalyviai turės galimybę dirbti ir su styginių kvartetu „Chordos“.

Rezidencija vyksta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centre, kuriame yra įrengta garso sfera. Šioje unikalioje erdvėje „PAKLAIDOS“ dalyviai realizuos savo kūrybinius sumanymus koncerto, vyksiančio vasario 4 d. 14 val., metu. Koncertas taip pat bus transliuojamas ir „Muzikalkės“ YouTube paskyroje.

Muzikos kūrybos mokyklos „Muzikalkė“ vadovas Matas Drukteinis džiaugiasi, kad moksleiviai iš skirtingų Lietuvos miestų galės kartu dirbti su profesionaliais bei aktyviais šiuolaikinės muzikos scenos kūrėjais.

„Rezidencijoje dalyviai aktyviai dirbs tris dienas. Prieš savaitę vyko ir parengiamoji nuotolinė sesija, o per šias dienas iki koncertinio varianto vystysime muzikinius kūrinius. Siangiamės užtikrinti kūrybai, eksperimentams, įvairiausių idėjų raiškai tinkamą erdvę. Ne veltui rezidenciją pavadinimo „Paklaida“. Tikime, kad muzikoje klaidos neegzistuoja, o kiekviena klaida gali tapti netikėta kūrybine idėja ar galimybe“, – sako M. Drukteinis.

Rezidenciją finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneris – Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *