fbpx

Įvyko „Paklaida“: jaunųjų kūrėjų muzika skambėjo garso sferoje

Pirmajį vasario savaitgalį Vilniuje vyko intensyvi rezidencija jauniesiems kūrėjams „Paklaida“. Rezidencijos dalyviai – iš skirtingų miestų susirinkę vyrensiojo amžiaus moksleiviai – vystė savo elektroakustinius bei elektroninius kūrinius, kuriuos pristatė sekmadienį vykusiame koncerte.

Muzikos kūrybos mokyklos „Muzikalkė“ ir styginių kvarteto „Chordos“ rengiamoje rezidencijoje su mentorių Dominyko Digimo ir Mato Samulionio pagalba dalyviai vystė savo kūrinius, klausėsi seminarų apie kompoziciją, kūrybos priemones, lankėsi Jono Meko vizualiųjų menų centre, repetavo su atlikėjais.

Per nuotolines konsultacijas ir tris intensyvias dienas Vilniuje koncertui paruoštos kompozicijos suskambėjo LMTA Muzikos inovacijų studijų centro J. Juzeliūno vardo garso sferoje. Koncerte buvo pristatyti elektroniniai kūriniai bei kompozicijos styginių kvartetui ir elektronikai.

Iš Ankykščių atvykęs dvyliktokas Martynas Žemaitis pristatė kūrinį „B.A.B.A.“, kurį, kaip sakė autorius, inspiravo apsilankymas pas močiutę ir pokalbis apie jo kuriamą muziką. Klaipėdietė Paulina Stoškutė, besimokanti dešimtoje klasėje, rezidencijos metu išvystė kūrinį „Santaka“. Kūrinys, primiausia, buvo sukurtas balsams, o rezidencijos metu perkomponuotas styginių kvartetui bei elektronikai. Anot autorės, kompozicijoje muzika klausytoją neša tarytum į vieną sutekančios skirtingos upės vagos.

Devintokas Ainis Vaičiulis iš Vilniaus – begalinis repo muzikos gerbėjas – pristatė į vieną kompozicija sujungtus kūrinius „You Don’t Know me“ ir „I Can’t Loose“. Vilniečio Danilos Berezko, lankančio devintą klasę, styginių kvartetas su elektronika „Dirt“ kvietė dėmesį atkreipti į mūsų pasaulyje ir gyvenimuose kartais pasitaikantį purvą.

Koncerto transliacijos įrašas:

Rezidenciją organizuoja muzikos kūrybos mokykla „Muzikalkė“ ir styginių kvartetas „Chordos“. Finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneris – Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *