fbpx

Artėjant naujam projektų finansavimo konkursų sezonui – seminaras „Paveiki projekto paraiška“

Artėjant naujam kultūros ir muzikos sezonui, o kartu su juo – įvairių institucijų skelbiamiems projektų finansavimo paraiškų konkursams, „Muzikalkė“ parengė dviejų dalių praktinį seminarą „Paveiki projekto paraiška“, skirtą kūrėjams ir vadybininkams, kurį ves ilgametę patirtį šioje srityje sukaupęs kultūros prodiuseris ir kompozitorius Matas Drukteinis.

Seminaras „Paveiki projekto paraiška“ skirtas ir tiems, kurie jau yra rengę projektų paraiškas, ir tiems, kurie nori to išmokti. Nors daugiausia bus kalbama apie muzikos sritį, tačiau principai yra universalūs ir tinka bet kurios kultūros srities projektams, todėl į seminarą kviečiami visų sričių kūrėjai ir kultūros vadybininkai.

Konkurencija verčia kelti kokybinę kartelę

Kaip teigia Matas Drukteinis, seminaro dalyviai gaus daugiau kaip per aštuonerius metus sukauptos patirties ir stebimų tendencijų koncentratą, kuris leis parengti kokybiškesnes paraiškas, kartu tikintis ir didesnio savo idėjų finansavimo.

„Rugsėjį laukia pagrindinė nevyriausybinio kultūros sektoriaus finansinė injekcija – Lietuvos kultūros tarybos skelbiamas projektų konkursas, vėliau – taip pat svarbūs Vilniaus miesto, kaip ir kitų šalies savivaldybių, skelbiami programų konkursai. Kiekvienais metais vis didėja teikiamų paraiškų skaičius, konkurencija yra nežmoniška ir, pavyzdžiui, Lietuvos kultūros tarybos konkurso muzikos srityje jau siekia dešimtąsias balų dalis. Tai reiškia, kad pasidaro dar svarbiau atidžiai rengti paraišką, pagerinti jos kokybę, įtaigiai atskleisti projekto vertę bei imtis visų kitų priemonių įtikinti ekspertus, kad projektas vertas finansavimo“, – dėmesį atkreipia M. Drukteinis.

Lektorius seminaro metu aptars esminius aspektus, lemiančius projekto paraiškos kokybę, pasakos, kaip idėją „įpakuoti“ į projekto ir paraiškos formatą. Dalyviai mokysis, kaip parengti įtaigų projekto aprašymą, koreliuojantį su vertinimo kriterijais. Dėmesys bus skirtas ir svarbiausiems aspektams, į kuriuos, skaitydami paraiškas, dažniausiai atsižvelgia ekspertai.

M. Drukteinis taip pat pasidalins patirtimi, kaip parengti aiškią sąmatą, – tai neretai po projektų vertinimo sukelia diskusijų. Be to, seminaro metu lektorius duos patarimų, į ką atsižvelgti renkantis bei paraiškoje pristatant dalyvius, komandą ir partnerius.

„Visi patarimai, kuriais ketinu pasidalinti, veikia kaip gerosios praktikos visuma, sudaryta iš būrio smulkių aspektų, žingsnių, priemonių, niuansų. Tikiuosi, kad po seminaro dalyviai galės daug geriau suvokti savo projekto struktūrą, jo turinio koreliaciją su skelbiamų konkursų siekiais bei vertinimo kriterijais, įgaus žinių, kaip paveikiau aprašyti idėją, kokius akcentus sudėti, kokius dokumentus pridėti ir kaip jie turėtų būti parengti, kad svariai sustiprintų paraišką“, – dalijasi M. Drukteinis.

Norintiems konkretaus projekto įvertinimo – individuali konsultacija

Jeigu turite idėją ar jau pradėtą rengti paraišką ir norite ekspertinės nuomonės bei konkrečiai Jūsų atvejui pritaikytų patarimų ir pasiūlymų, kviečiame įsigyti seminarą su individualia konsultacija.

M. Drukteinis detaliai susipažins su jūsų idėjos aprašymu ar paraiška ir konsultacijos metu padės atrasti stipriąsias ir silpnąsias idėjos ar paraiškos vietas, pateiks konkrečių rekomendacijų, kaip adaptuoti idėją ar pagerinti projekto paraiškos kokybę.

Anot lektoriaus, kiekvienas projektas ar idėja turi niuansų ir nuolatos kyla specifinių klausimų: „O kaip daryti geriau?“, todėl individuali konsultacija – gera investicija ateičiai: „Ne vieną projektą rašydamas pats norėjau, kad kas nors patartų, padėtų atsakyti į kylančius klausimus, ir to, daugeliu atveju, negali padaryti konkursų organizatorių viešos konsultacijos ar seminarai, nes vienas iš dažniausių atsakymų būna: „Sunku atsakyti, reikėtų platesnio konteksto“ ir tai tiesa – profesionalus ir nuodugnus žvilgsnis iš šalies į idėją, projektą suteikia neįkainojamą perspektyvą ir neabejotinai padidina galimybes parengti geresnę paraišką.“

Sukaupta projektų rengimo patirtimi dalinsis pirmą kartą

Kultūros prodiuserio ir kompozitoriaus M. Drukteinio veiklos bei patirtis apima įvairias sritis. Jo įkurta ir vadovaujama kultūros inovacijų agentūra „Meno genas“ nuosekliai jau beveik dešimtmetį augina tarptautinį įvietintos muzikos festivalį „Muzika erdvėje“, atstovauja styginių kvartetui „CHORDOS“ bei įgyvendina šiuolaikinės lietuvių muzikos festivalio „Muzikos ruduo“ strateginę komunikaciją.

Nuoseklaus darbo ir užsitikrinto finansavimo rezultatas – „Meno genas“ šiais metais įgyvendino įspūdingą projektą „Muzika Vilniui“, įtrauktą į oficialią sostinės jubiliejaus programą, taip pat organizacijai skirtas strateginis Vilniaus miesto finansavimas.

Lektorius yra sukaupęs daugiau nei 8 metų projektų rengimo ir įgyvendinimo patirtį. Per šį laikotarpį, kaip skaičiuoja Matas, yra parengęs ar prisidėjęs rengiant per pusšimtį finansavimo paraiškų, iš kurių, ypač paskutiniaisiais metais, didžioji dalis sulaukia vertintojų pripažinimo ir yra finansuojamos. Jis turi patirties ir „kitoje barikadų pusėje“ kaip Kultūros ministerijos Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos narys vertindamas pateikiamus projektus.

Paklaustas, ar nebijo dalintis tokia profesine patirtimi, kuri galbūt padidintų būsimų konkurentų kiekį, M. Drukteinis tik nusijuokė: „Konkurenciją didina mažas kultūros finansavimas! Baimės dalintis patirtimi nėra, nes visi veikiame kultūros, visuomenės tobulėjimo vardan. Nors šia patirtimi tokiu viešu formatu dalinsiuosi pirmą kartą, tačiau viliuosi, kad ji galbūt kažkam atneš finansuotą projektą, geriau perteiktą savo idėjos potencialą ar suvokimą, kad kažkurios idėjos tiesiog tam tikromis sąlygomis neverta vystyti – ne sykį man pačiam reikėjo, kad kažkas tokiomis įžvalgomis pasidalintų!“

Plačiau apie seminarą „Paveiki projekto paraiška“ rasite ČIA – iki rugpjūčio 4 d. įsigykite už išankstinę kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *