fbpx

6 knygos, kurias privalu perskaityti kiekvienam, norinčiam meistriškai improvizuoti

Tomo Tereko nuotrauka.

Derek Bailey. Improvisation: It’s Nature And Practice In Music.

Tai – pirma knyga istorijoje, kurioje nagrinėjamos visos improvizacijos formos: indų muzika, flamenko, barokas, rokas, džiazas, šiuolaikinė ir daugybė kitų muzikos stilių. Knygoje pateikiami pokalbiai su garsiausiais šių laikų improvizacinės scenos atstovais – pradedant kompozitoriumi John Zorn ir baigiant flamenko virtuozu Paco Peña ir analizuojama improvizacijos svarba muzikos kūrybos procese.

John Cage. Silence.

Šio legendinio kompozitoriaus pristatinėti tikrai nebereikia. Jis – viena ryškiausių JAV šiuolaikinės muzikos figūrų. Knygoje „Silence“ kūrėjas atsideda naujų kompozicijos horizontų paieškoms. Leidinys sudarytas iš J. Cage’o esė ir paskaitų, atversiančių erdves naujoms idėjoms kiekvienam kūrybiškam žmogui. 

Wayne Krantz. An improvisers OS.

Gitaristas Wayne Krantz, nusivylęs literatūros apie improvizaciją stoka, pats išleido knygą „An Improvisers OS“, kurioje pateikė praktikos sistemą, padedančią gilinti instrumento skalės ir akordų žinias. Šis leidinys tiesiog būtinas jūsų bibliotekoje, jei trokštate į muziką žvelgti kitu kampu!

Mark Levine. The Jazz Theory Book.

Galima teigti, jog tai – biblija kiekvienam džiazo studentui. Nepaisant to, kad informacijos joje pateikta išties daug ir iš pirmo žvilgsnio stropus menkiausių niuansų aptarimas gali išgąsdinti, knyga parašyta labai lengvai suprantamu ir įtraukiančiu stiliumi. Šią knygą į privalomos literatūros sąrašą įtraukti rekomenduoja patys ryškiausi džiazo muzikos dėstytojai. 

Nicholas Slominsky. Thesaurus of Scales and Melodic Patterns.

Muzikos profesionalai sako: negalite savęs vadinti kompozitoriumi, džiazo meistru ar muzikos teorijos guru, jei neskaitėte šios knygos. Tai – skirtingų gamų pavyzdžių enciklopedija, kurią net pats John Coltrane mielai vartydavo ir semdavosi iš jos įkvėpimo.

Jack Dejohnette. The Art of Modern Jazz Drumming.

Knygoje nagrinėjami progresyvaus džiazo principai, technikos, ritmai ir koncepcijos. Leidinyje rasite informacijos apie improvizaciją, ritmus, atlikimo modelius ir daugybę kitų muzikos profesionalui prireiksiančių žinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *