fbpx

14-19 m. moksleiviams

KOMPOZICIJA

Galvoje knibžda muzikinės idėjos? Mokykis kompozicijos ir išbandyk save kompozitoriaus kailyje. Nesvarbu, ar esi pradedantysis, ar jau pažengęs kūrėjas, drąsiai nerk į iššūkius! „Muzikalkėje“ klaidos neegzistuoja, atrask savąjį skambesį ar net muzikinę kalbą!

Kompozicijos kurso metu susipažinsi su pagrindinėmis per pastarąjį šimtmetį susiformavusiomis komponavimo technikomis, kūrybinių idėjų realizacijos galimybėmis bei sprendimų įvairove šiandienos muzikos kontekste. Studijuodamas ne tik susipažinsi su instrumentų specifika, notacijos aspektais, bet ir išplėstinių technikų taikymu muzikoje.

Vienerių metų kursas atskleis pagrindines žinias apie muzikos komponavimo principus ir suteiks galimybę formuoti asmeninį santykį su mus supančiu garsiniu pasauliu. Kūrybinėje kelionėje tave lydės specialybės dėstytojas, kompozitorius Jonas Jurkūnas.

APIE KURSĄ

SKIRTA: 14-19 m. moksleiviams

TRUKMĖ
: 1 metai

LAIKAS
– vieną kartą per savaitę specialybė (ketvirtadieniais, 1,5 val.)
– kas antrą savaitę bendra paskaita (trečiadieniais, 1,5 val.)

KAINA:
– 65 Eur / mėn.
– vienkartinis stojamasis mokestis: 10 Eur

ATRANKA: Motyvacinis laiškas

REGISTRACIJA VYKSTA: iki spalio 1 d.

PROGRAMA
> Komponavimo technikos
> XX–XXI a. muzikos stiliai
> Instrumentų pažinimas
> Muzikos notacijos aspektai
> Muzikos kūrybiniai sąryšiai su kitomis meno šakomis ir kasdienybe

– Muzikinės notografijos pagrindai (Sibelius)
– Ableton Live
– Garso ekologija
– harmonija ir aranžuotė
– Įrašai ir garso suvedimas
– Teatro ir kino muzika
– Audiovizualinė kūryba
– Garso menas
– Sintezatoriai
– Muzikos vadyba

SPECIALYBĖS DĖSTYTOJAS

Jonas Jurkūnas – įvairiomis kryptimis besidairantis kompozitorius, greta tradicinio partitūrų rašymo, užsiimantis elektronine eksperimentika, veikiantis popkultūros žanruose, kuriantis muziką teatrui ir kinui. Kompoziciją baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kompizotorius tęsė studijas Lijono (Prancūzija) nacionalinėje muzikos ir šokio konservatorijoje. Jono Jurkūno kompozicijos skambėjo tiek įvairiose pasaulio šalių (JAV, Italija ir kt.), tiek Lietuvos festivaliuose („Gaida“, „Jauna muzika“, „Kaunas Jazz“ ir kt.). Nuo 2008 m. – elektroninės muzikos atlikėjų kolektyvo „Diissc Orchestra“ narys. Kompozitoriaus kūrybos spektras driekiasi nuo kamerinių ir orkestrinių kūrinių iki elektroninių multimedijos projektų, muzikos kino filmams („Mano tėvas“, „Varnų ežeras“, „Ispanų kalba suaugusiems“, „Krautuvėlė“, „Emilija iš Laisvės alėjos“).

Bijai, jog neturi muzikos teorijos pagrindų?

Studentams norintiems įgyti ar sustiprinti muzikos teorijos žinias siūlome IŠLYGINAMĄJĮ MUZIKOS TEORIJOS KURSĄ!

Per vieną semestrą koncentruotai įgysi visus reikalingus muzikos teorijos pagrindus ar užpildysi spragas!

TRUKMĖ: I pusmetis
KAINA: 130 Eur

DĖSTYTOJAI

„Twenty Fingers Duo“ – organiškas sesės ir brolio styginių duetas, nusitaikęs atlikti šiuolaikinės eksperimentinės muzikos programas, tačiau noriai įsitraukiantis į įvairių žanrų ir tarpžanrinius projektus. Nors Arno Kmieliausko (violončelė) ir Loros Kmieliauskaitės (smuikas) duetas startavo palyginti neseniai, jis yra „tiksintis“, ryškią kūrybinę perspektyvą turintis ansamblis.

Twenty Fingers Duo

styginių duetas (kompozicija)

Agnė Matulevičiūtė – garso menininkė ir kompozitorė, ypatingą dėmesį savo kūryboje skiria muzikai teatrui ir kinui. Medijų ir tarpdisciplininio meno kontekstai, muzikiniai performansai, eksperimentai, kurių pagrindas – garsinė raiška, yra jos veiklos laukas.
Šiuo metu ji studijuoja meno doktorantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur bando įvesti naują sąvoką “užgarsis”, susijusią su konceptualiąja muzika. Nuo 2014 metų aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, meno bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, menininkų rezidencijose Lietuvoje bei užsienyje. Jos muzika parašyta kinui skamba tarptautiniu mastu, pripažinta apdovanojimu. Taip pat kompozitorė yra sukūrusi muziką daugiau nei 20 spektaklių, rodomų didžiausiuose Lietuvos teatruose. Ji toliau aktyviai kolaboruoja su įvairių sričių menininkais, yra muzikos festivalio “Muzika erdvėje” meno vadovė, bei tarptautinio teatro festivalio “Sirenos” klubo organizatorė. 2019 metais tapo kompozitorių sąjungos nare.

Agnė Matulevičiūtė

kino ir teatro muzika

Maximilianas Oprishka – žinomas kaip audiovizualinio projekto FUME autorius. FUME ypatingai ryškus dėl savo unikalaus eksperimentinės elektronikos garso bei minimalistinės generatyvios vizualinės kalbos. Maximilianas yra dirbęs su daugeliu prekinių ženklų: nuo Netflixo iki Google bei dalinosi scena su muzikos ikonomis tapusiais kūrėjais Tim Hecker, Telefon Tel Aviv ir kitais.

Maximilianas Oprishka

audiovizualinė kūryba, muzika reklamai
dmitrij golovanov, muzikalke

Dmitrij Golovanov – vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo pianistų, universalus ir modernus muzikantas. Kelių Nacionalinių konkursų ir apdovanojimų laimėtojas, taip pat prestižinio Montreux Solo Piano konkurso pusfinalininkas bei European Jazz konkurso finalistas. Keleto tarptautinių džiazo ansamblių narys. Jo diskografijoje 16 albumų, iš kurių 6 – lyderio ar bendralyderio vaidmenyje.

Dmitrij Golovanov

džiazo harmonija

Dainų kūrėja ir prodiuserė, vos sulaukusi aštuoniolikos, 2009-aisiais spėjo užburti tūkstančius klausytojų savo internete publikuotais kūriniais. MIGLOKO save pusiau rimtai pristato kaip svingo ir punk stilių atlikėją, nors tiksliau jos stilių būtų galima apibūdinti kaip svajingą džiazo, r’n’b, bosanovos ir roko mišinį. Kūrėja mokėsi Vilniaus kolegijoje, o vėliau studijas pratęsė Olandijos akademijose Academy  voor Popcultur ir Academy Minerva.

Migloko

dainų kūrimas
jievaras jasinkis, muzikalke, aranzuote

Trombonininkas, kompozitorius ir ryškiausias šiandienos aranžuotojas. Įvairiems orkestrams ir grupėms aranžavo ir orkestravo virš 1500 dainų. Jievaro parengtas pilnas koncertines programas atliko: Andrius Mamontovas, Ten Walls (Marijus Adomaitis), Linas Adomaitis, Ieva Narkutė, Lilas ir Innomine, G&G Sindikatas ir kiti.

Jievaras Jasinskis

aranžuotė
Vaiper, muzikalke, hiphopo kultura

Vitalijus Vaiper – muzikos įrašų prodiuseris, kompozitorius, garso dizaineris, muzikos autorius ir atlikėjas. Vaiper dirba, kuria muziką su didžiausiais vardais nepriklausomoje scenoje, tarp kurių

BA, Free Finga, Despotin Fam, Angelou, MC Mesijus. 

Taip pat muzikos ir meno kuratorius, kūrybinėje praktikoje dirbantis su afrocentristine muzikos filosofija, pop kultūros aktyvizmu ir globaliomis muzikos išraiškomis.

Vitalijus Vaiper Puzyriovas

hiphopo kultūra
Auguste Vickunaite, garso menas, muzikalke

Augustė Vickunaitė kuria bei atlieka eksperimentinės muzikos solo koncertus bei garso performansus. Augustė yra baigusi teorinę fiziką Vilniaus universitete bei garso meno (Sound Studies and Sonic Arts) magistro studijas Berlyno menų universitete (Udk). Pagrindinis jos instrumentas – seni analoginiai juostiniais magnetofonai. Savo darbuose ji tyrinėja garso bei gyvo performatyvaus “paveikslo” ryšį; nuobodulio, lėtos laiko tėkmės bei klaidų pasirodymuose temas.

Augustė Vickūnaitė

garso menas

D.U.K

dažniausiai užduodami klausimai

– TAIP! Bet jei nori prisiminti ar suprasti muzikos teorijos pagrindus ir jaustis tvirčiau savo pasirinktoje specialybėje, gali rinktis išlyginamąjį teorijos kursą, kuris truks I pusmetį.

– TAIP! Pas mus išmoksi naudotis muzikos kūrimo programine įranga.

– TAIP! Turėk omenyje, kad gali pritrūkti ankstesnės išdėstytos medžiagos konteksto arba gali būti sunkiau įsivažiuoti, bet „Muzikalkės“ dėstytojai ir komanda tau padės kuo tik galės. Keli moksleiviai prie mūsų prisijungė vidury trimestro, tai gali ir tu!

Su priimtais studentais susisieksime asmeniškai.