fbpx

14-19 m. moksleiviams

IMPROVIZACIJA

Norėtum išmokti laisvai improvizuoti savo mylimu instrumentu, nebijoti klysti ir drąsiai leistis į spontaniškos muzikos kūrybos kelionę?

Kurso metu išmoksi improvizacinės muzikos kūrybos: grojant su grupe, mažuose ansambliuose bei solo ugdysi reakciją, pasitikėjimą savimi ir instrumento kontrolę. Paskaitose atrasi ir lavinsi garsų vaizduotę, gebėjimą įsiklausyti ir atliepti aplinką bei pažinsi įvairias improvizacijos formas.

Studentai, baigę šį kursą gerai supranta, kad klaidos muzikoje neegzistuoja. „Klaida“ – tai kūrybinė galimybė ir kelias į naują sakinį, o galbūt net į naują muzikinę kalbą.

APIE KURSĄ

SKIRTA:
14-19 m. moksleiviams

TRUKMĖ:
1-eri metai (2022 m. spalis – 2023 m. gegužė)

LAIKAS:
– vieną kartą per savaitę specialybė
(pirmadieniais arba antradieniais; 1,5 val.)
– kas antrą savaitę bendra paskaita (trečiadieniais; 1,5 val.)

KAINA:
– 65 Eur/mėn.
– vienkartinis stojamasis mokestis: 10 Eur

ATRANKA: motyvacinis laiškas

REGISTRACIJA VYKSTA: iki spalio 1 d.

PROGRAMA

> Garsų vaizduotės lavinimas
> Garsų imitacija. Aplinkos garsų indentifikavimas ir atliepimas
> Laisvoji improvizacija
> Improvizacija stiliuje, muzikinėje formoje
> Grafinių partitūrų kūrimas ir interpretavimas

– Muzikinės notografijos pagrindai (Sibelius)
– Ableton Live
– Garso įrašymas
– Garso ekologija
– Džiazo harmonija
– Aranžuotė
– Hiphopo kultūra
– Įrašai ir garso suvedimas
– Teatro ir kino muzika
– Muzika reklamai
– Audiovizualinė kūryba
– Garso menas
– Sintezatoriai
– Muzikos vadyba

SPECIALYBĖS DĖSTYTOJAS

Gediminas Stepanavičius yra multi-instrumentalistas, valdantis kontrabosą, tūbą, trimitą, gyvąją elektroniką. Daugiausiai dėmesio Gediminas skiria improvizacinei ir šiuolaikinei muzikai. Išsilavinimą įgijo Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje (klasikinės muzikos atlikimas tūba, šiuolaikinė ir improvizacinė muzika) ir Amsterdamo Konservatorijoje (džiazo muzikos atlikimas kontrabosu, gyvoji elektronika).

Bijai, jog neturi muzikos teorijos pagrindų?

Studentams norintiems įgyti ar sustiprinti muzikos teorijos žinias siūlome IŠLYGINAMĄJĮ MUZIKOS TEORIJOS KURSĄ!

Per vieną semestrą koncentruotai įgysi visus reikalingus muzikos teorijos pagrindus ar užpildysi spragas!

TRUKMĖ: I pusmetis
KAINA: 130 Eur

DĖSTYTOJAI

„Twenty Fingers Duo“ – organiškas sesės ir brolio styginių duetas, nusitaikęs atlikti šiuolaikinės eksperimentinės muzikos programas, tačiau noriai įsitraukiantis į įvairių žanrų ir tarpžanrinius projektus. Nors Arno Kmieliausko (violončelė) ir Loros Kmieliauskaitės (smuikas) duetas startavo palyginti neseniai, jis yra „tiksintis“, ryškią kūrybinę perspektyvą turintis ansamblis.

Twenty Fingers Duo

styginių duetas (kompozicija)

Agnė Matulevičiūtė – garso menininkė ir kompozitorė, ypatingą dėmesį savo kūryboje skiria muzikai teatrui ir kinui. Medijų ir tarpdisciplininio meno kontekstai, muzikiniai performansai, eksperimentai, kurių pagrindas – garsinė raiška, yra jos veiklos laukas.
Šiuo metu ji studijuoja meno doktorantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur bando įvesti naują sąvoką “užgarsis”, susijusią su konceptualiąja muzika. Nuo 2014 metų aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, meno bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, menininkų rezidencijose Lietuvoje bei užsienyje. Jos muzika parašyta kinui skamba tarptautiniu mastu, pripažinta apdovanojimu. Taip pat kompozitorė yra sukūrusi muziką daugiau nei 20 spektaklių, rodomų didžiausiuose Lietuvos teatruose. Ji toliau aktyviai kolaboruoja su įvairių sričių menininkais, yra muzikos festivalio “Muzika erdvėje” meno vadovė, bei tarptautinio teatro festivalio “Sirenos” klubo organizatorė. 2019 metais tapo kompozitorių sąjungos nare.

Agnė Matulevičiūtė

kino ir teatro muzika

Maximilianas Oprishka – žinomas kaip audiovizualinio projekto FUME autorius. FUME ypatingai ryškus dėl savo unikalaus eksperimentinės elektronikos garso bei minimalistinės generatyvios vizualinės kalbos. Maximilianas yra dirbęs su daugeliu prekinių ženklų: nuo Netflixo iki Google bei dalinosi scena su muzikos ikonomis tapusiais kūrėjais Tim Hecker, Telefon Tel Aviv ir kitais.

Maximilianas Oprishka

audiovizualinė kūryba, muzika reklamai
dmitrij golovanov, muzikalke

Dmitrij Golovanov – vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo pianistų, universalus ir modernus muzikantas. Kelių Nacionalinių konkursų ir apdovanojimų laimėtojas, taip pat prestižinio Montreux Solo Piano konkurso pusfinalininkas bei European Jazz konkurso finalistas. Keleto tarptautinių džiazo ansamblių narys. Jo diskografijoje 16 albumų, iš kurių 6 – lyderio ar bendralyderio vaidmenyje.

Dmitrij Golovanov

džiazo harmonija
pijus dziugas meizis, sintezatoriai, muzikalke

Pijus Džiugas Meižis – eksperimentinės elektro-akustinės muzikos kūrėjas ir atlikėjas. Elektronikos ir eksperimentinio hiphopo mylėtojams muzikantas puikiai pažįstamas iš ne vienerius metus trukusio bendradarbiavimo su MC Mesijumi ir solo albumų, sukurtų Münpauzn sceniniu vardu. Šiemet Meižis išleido pirmąjį savo albumą – atmosferinės elektronikos rinkinį „Geografinės būsenos”, skirtą įgarsinti susikaupimo ir savęs pažinimo valandas.

Pijus Džiugas Meižis

sintezatoriai
jievaras jasinkis, muzikalke, aranzuote

Trombonininkas, kompozitorius ir ryškiausias šiandienos aranžuotojas. Įvairiems orkestrams ir grupėms aranžavo ir orkestravo virš 1500 dainų. Jievaro parengtas pilnas koncertines programas atliko: Andrius Mamontovas, Ten Walls (Marijus Adomaitis), Linas Adomaitis, Ieva Narkutė, Lilas ir Innomine, G&G Sindikatas ir kiti.

Jievaras Jasinskis

aranžuotė
Vaiper, muzikalke, hiphopo kultura

Vitalijus Vaiper – muzikos įrašų prodiuseris, kompozitorius, garso dizaineris, muzikos autorius ir atlikėjas. Vaiper dirba, kuria muziką su didžiausiais vardais nepriklausomoje scenoje, tarp kurių

BA, Free Finga, Despotin Fam, Angelou, MC Mesijus. 

Taip pat muzikos ir meno kuratorius, kūrybinėje praktikoje dirbantis su afrocentristine muzikos filosofija, pop kultūros aktyvizmu ir globaliomis muzikos išraiškomis.

Vitalijus Vaiper Puzyriovas

hiphopo kultūra
Auguste Vickunaite, garso menas, muzikalke

Augustė Vickunaitė kuria bei atlieka eksperimentinės muzikos solo koncertus bei garso performansus. Augustė yra baigusi teorinę fiziką Vilniaus universitete bei garso meno (Sound Studies and Sonic Arts) magistro studijas Berlyno menų universitete (Udk). Pagrindinis jos instrumentas – seni analoginiai juostiniais magnetofonai. Savo darbuose ji tyrinėja garso bei gyvo performatyvaus “paveikslo” ryšį; nuobodulio, lėtos laiko tėkmės bei klaidų pasirodymuose temas.

Augustė Vickūnaitė

garso menas

D.U.K

dažniausiai užduodami klausimai

– TAIP! Bet jei nori prisiminti ar suprasti muzikos teorijos pagrindus ir jaustis tvirčiau savo pasirinktoje specialybėje, gali rinktis išlyginamąjį teorijos kursą, kuris truks I pusmetį.

– TAIP! Pas mus išmoksi naudotis muzikos kūrimo programine įranga.

– TAIP! Turėk omenyje, kad gali pritrūkti ankstesnės išdėstytos medžiagos konteksto arba gali būti sunkiau įsivažiuoti, bet „Muzikalkės“ dėstytojai ir komanda tau padės kuo tik galės. Keli moksleiviai prie mūsų prisijungė vidury trimestro, tai gali ir tu!

Su priimtais studentais susisieksime asmeniškai.