fbpx

14-19 m. moksleiviams

ELEKTRONINĖS MUZIKOS KŪRYBA

Svajoji išmėginti save elektroninės muzikos kūryboje? Šis „Muzikalkės“ kursas skirtas tiek pažengususiems jauniesiems elektroninės muzikos kūrėjams, tiek moksleiviams, kurie iki šiol dar nėra kūrę muzikos, tačiau visada svajojo išmėginti save šioje srityje, tiek rašantiems dainas ir norintiems jas praturtinti elektroninėmis priemonėmis.

Kurso metu išmoksi garso dizaino pagrindų, naudojimosi elektroninės muzikos kūrybai skirtomis programomis, kompozicijos, miksavimo ir aranžuotės. 

Metų kūrybinėje kelionėje tave lydės vienas ryškiausių Lietuvos kompozitorių, plačiausiai kuriantis scenos ir eksperimentinės muzikos srityse, Antanas Jasenka.

APIE KURSĄ

SKIRTA:
14-19 m. moksleiviams

TRUKMĖ:
1-eri metai (2022 spalis – 2023 gegužė)

LAIKAS:
– vieną kartą per savaitę specialybė (antradieniais; 1,5 val.)
– kas antrą savaitę bendra paskaita (trečiadieniais; 1,5 val.)

KAINA:
– 65 Eur/mėn.
– vienkartinis stojamasis mokestis: 10 Eur

ATRANKA: motyvacinis laiškas

PAPILDOMAS PRIĖMIMAS VYKSTA: iki spalio 1 d.

PROGRAMA

> Įvadas į elektroninės muzikos istoriją 
> Ableton Live pagrindai (studentai, kurie naudojasi kita programine įranga, gaus jiems pritaikytas užduotis)
> Garso sintezė ir semplinimas
> Aplinkos garsų įrašymas ir jų transformavimas
> Elektroninės muzikos kompozicijos pagrindai, miksavimas, aranžuotė

– Muzikinės notografijos pagrindai (Sibelius)
– Ableton Live
– Garso įrašymas
– Garso ekologija
– Džiazo harmonija
– Aranžuotė
– Hiphopo kultūra
– Įrašai ir garso suvedimas
– Teatro ir kino muzika
– Muzika reklamai
– Audiovizualinė kūryba
– Garso menas
– Sintezatoriai
– Muzikos vadyba

SPECIALYBĖS DĖSTYTOJAS

Antanas Jasenka –  žinomas kompozitorius, tapytojas, Kauno technologijos universiteto bei Muzikos ir teatro akademijos docentas,  Europos kultūros sostinės KAUNAS 2022 ambasadorius, žinomas tiek akademinės muzikos, tiek eksperimentinės muzikos scenoje.

A. Jasenkos kūriniai skamba Lietuvos ir tarptautiniuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Taip pat kompozitorius dalyvavo įvairiuose leidybiniuose, multimedijos projektuose užsienyje su tokiais žymiais menininkais kaip Ralf Wehowsky, The Hafler Trio, Artemij Artemjev, Chris Baltwin, taip pat su Lietuvos menininkais Eimuntu Nekrošiumi, Oskaru Koršunovu, Birute Letukaite, Yana Ross, Giedre Brazyte, Džiugu Katinu, Ryčiu Zemkausku, roko grupe ROYCE ir kt.

Jo kūrybą yra išleidusios Lietuvos, JAV, Olandijos, Kanados, Ispanijos, Vokietijos, Belgijos, Anglijos, Prancūzijos ir kitų šalių leidybinės kompanijos. Nuo 2008 m. – elektroninės muzikos atlikėjų kolektyvo „Diissc Orchestra“ narys. 2010-2015 metais didžiausio Baltijos šalyje elektroninės muzikos festivalio „Jauna Muzika“ meno vadovas.

Kompozitoriaus kūryba yra gausiai apdovanota tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. 1994 m. už kūrinį „Āryas“ kompozitoriui skirta „Tylos“ premija, 1995 m. – Muzikos fondo premija už kūrinį „Senovinės giesmės“. 1998 m. už kūrinį „Ambient“ A. Jasenkai skirta F. Schuberto draugijos organizuoto naujų kūrinių konkurso premija. 2002 metais kompozitorius laimėjo prizą už geriausią elektroakustinį kūrinį („Deusexmachina“) Lietuvos kompozitorių sąjungos surengtame geriausių metų kūrinių konkurse. Antanas Jasenka apdovanotas „Auksiniais scenos kryžiais“ 2010, 2012 metais bei 2015, 2016 metais Fortūnos statulėlėmis už operą ir muziką teatrui. Tarp žymių Lenkijos menininkų, tokių kaip režisierius Krystianas Lupa, dramaturgė Marta Gusniowska, aktorė Dorota Segda ir kt., kompozitorius Antanas Jasenka pripažintas metų kompozitoriumi 2015-aisiais metais, Lenkijoje.
Jo elektroninė ir elektroakustinė kūryba turi didelę paklausą tiek Lietuvos, tiek užsienio scenose.

Kompozitorių taip pat domina kolektyvinės kūrybos platformos, tarpdisciplininis bendradarbiavimas su kitais garso, vaizdo ir teksto menininkais.

Su Antano Jasenkos kūryba galite susipažinti:
SoundCloud platformoje
Lietuvos muzikos informacijos centro puslapyje

Bijai, jog neturi muzikos teorijos pagrindų?

Studentams norintiems įgyti ar sustiprinti muzikos teorijos žinias siūlome IŠLYGINAMĄJĮ MUZIKOS TEORIJOS KURSĄ!

Per vieną semestrą koncentruotai įgysi visus reikalingus muzikos teorijos pagrindus ar užpildysi spragas!

TRUKMĖ: I pusmetis
KAINA: 130 Eur

DĖSTYTOJAI

„Twenty Fingers Duo“ – organiškas sesės ir brolio styginių duetas, nusitaikęs atlikti šiuolaikinės eksperimentinės muzikos programas, tačiau noriai įsitraukiantis į įvairių žanrų ir tarpžanrinius projektus. Nors Arno Kmieliausko (violončelė) ir Loros Kmieliauskaitės (smuikas) duetas startavo palyginti neseniai, jis yra „tiksintis“, ryškią kūrybinę perspektyvą turintis ansamblis.

Twenty Fingers Duo

styginių duetas (kompozicija)

Agnė Matulevičiūtė – garso menininkė ir kompozitorė, ypatingą dėmesį savo kūryboje skiria muzikai teatrui ir kinui. Medijų ir tarpdisciplininio meno kontekstai, muzikiniai performansai, eksperimentai, kurių pagrindas – garsinė raiška, yra jos veiklos laukas.
Šiuo metu ji studijuoja meno doktorantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur bando įvesti naują sąvoką “užgarsis”, susijusią su konceptualiąja muzika. Nuo 2014 metų aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, meno bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, menininkų rezidencijose Lietuvoje bei užsienyje. Jos muzika parašyta kinui skamba tarptautiniu mastu, pripažinta apdovanojimu. Taip pat kompozitorė yra sukūrusi muziką daugiau nei 20 spektaklių, rodomų didžiausiuose Lietuvos teatruose. Ji toliau aktyviai kolaboruoja su įvairių sričių menininkais, yra muzikos festivalio “Muzika erdvėje” meno vadovė, bei tarptautinio teatro festivalio “Sirenos” klubo organizatorė. 2019 metais tapo kompozitorių sąjungos nare.

Agnė Matulevičiūtė

kino ir teatro muzika

Maximilianas Oprishka – žinomas kaip audiovizualinio projekto FUME autorius. FUME ypatingai ryškus dėl savo unikalaus eksperimentinės elektronikos garso bei minimalistinės generatyvios vizualinės kalbos. Maximilianas yra dirbęs su daugeliu prekinių ženklų: nuo Netflixo iki Google bei dalinosi scena su muzikos ikonomis tapusiais kūrėjais Tim Hecker, Telefon Tel Aviv ir kitais.

Maximilianas Oprishka

audiovizualinė kūryba, muzika reklamai
dmitrij golovanov, muzikalke

Dmitrij Golovanov – vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo pianistų, universalus ir modernus muzikantas. Kelių Nacionalinių konkursų ir apdovanojimų laimėtojas, taip pat prestižinio Montreux Solo Piano konkurso pusfinalininkas bei European Jazz konkurso finalistas. Keleto tarptautinių džiazo ansamblių narys. Jo diskografijoje 16 albumų, iš kurių 6 – lyderio ar bendralyderio vaidmenyje.

Dmitrij Golovanov

džiazo harmonija
pijus dziugas meizis, sintezatoriai, muzikalke

Pijus Džiugas Meižis – eksperimentinės elektro-akustinės muzikos kūrėjas ir atlikėjas. Elektronikos ir eksperimentinio hiphopo mylėtojams muzikantas puikiai pažįstamas iš ne vienerius metus trukusio bendradarbiavimo su MC Mesijumi ir solo albumų, sukurtų Münpauzn sceniniu vardu. Šiemet Meižis išleido pirmąjį savo albumą – atmosferinės elektronikos rinkinį „Geografinės būsenos”, skirtą įgarsinti susikaupimo ir savęs pažinimo valandas.

Pijus Džiugas Meižis

sintezatoriai
jievaras jasinkis, muzikalke, aranzuote

Trombonininkas, kompozitorius ir ryškiausias šiandienos aranžuotojas. Įvairiems orkestrams ir grupėms aranžavo ir orkestravo virš 1500 dainų. Jievaro parengtas pilnas koncertines programas atliko: Andrius Mamontovas, Ten Walls (Marijus Adomaitis), Linas Adomaitis, Ieva Narkutė, Lilas ir Innomine, G&G Sindikatas ir kiti.

Jievaras Jasinskis

aranžuotė
Vaiper, muzikalke, hiphopo kultura

Vitalijus Vaiper – muzikos įrašų prodiuseris, kompozitorius, garso dizaineris, muzikos autorius ir atlikėjas. Vaiper dirba, kuria muziką su didžiausiais vardais nepriklausomoje scenoje, tarp kurių

BA, Free Finga, Despotin Fam, Angelou, MC Mesijus. 

Taip pat muzikos ir meno kuratorius, kūrybinėje praktikoje dirbantis su afrocentristine muzikos filosofija, pop kultūros aktyvizmu ir globaliomis muzikos išraiškomis.

Vitalijus Vaiper Puzyriovas

hiphopo kultūra
Auguste Vickunaite, garso menas, muzikalke

Augustė Vickunaitė kuria bei atlieka eksperimentinės muzikos solo koncertus bei garso performansus. Augustė yra baigusi teorinę fiziką Vilniaus universitete bei garso meno (Sound Studies and Sonic Arts) magistro studijas Berlyno menų universitete (Udk). Pagrindinis jos instrumentas – seni analoginiai juostiniais magnetofonai. Savo darbuose ji tyrinėja garso bei gyvo performatyvaus “paveikslo” ryšį; nuobodulio, lėtos laiko tėkmės bei klaidų pasirodymuose temas.

Augustė Vickūnaitė

garso menas

D.U.K

dažniausiai užduodami klausimai

– TAIP! Bet jei nori prisiminti ar suprasti muzikos teorijos pagrindus ir jaustis tvirčiau savo pasirinktoje specialybėje, gali rinktis išlyginamąjį teorijos kursą, kuris truks I pusmetį.

– TAIP! Pas mus išmoksi naudotis muzikos kūrimo programine įranga.

– TAIP! Turėk omenyje, kad gali pritrūkti ankstesnės išdėstytos medžiagos konteksto arba gali būti sunkiau įsivažiuoti, bet „Muzikalkės“ dėstytojai ir komanda tau padės kuo tik galės. Keli moksleiviai prie mūsų prisijungė vidury trimestro, tai gali ir tu!

Su priimtais studentais susisieksime asmeniškai.