fbpx

GRAFINĖS PARTITŪROS

Improvizacijos kursas 2020/2021
Kurso vadovas – Dominykas Norkūnas

Elena Navickaitė: Antras pragaro ratas

Grafinė partitūra – Marius Uktveris
Kūrinį siečiau su Dantės „Dieviškojoje komedijoje“ aprašomais pragaro ratais. Antrame pragaro rate nusidėjėliai baudžiami stipriais ir nenutrūkstamais vėjo gūsiais, kurie simbolizuoja nenuilstamą malonumų troškulį. Kita vertus, čia galima girdėti tiesiog tai, ką nori girdėti, kad ir plaukų džiovintuvą su senoviniu laikrodžiu.

Jack Lucas Cromley: Hurricane confusion song

Grafinė partitūra – Elena Navickaitė
Šio darbo procese pastebėjau kur man reikėtų dar padirbėti, kokioje stadijoje esu, pramokau dirbti su muzikos programomis, kur viskas galėjo būti sujungta taip lyg grotų grupė. Norėjau šį kūrinį padaryti “pankišką”, nors taip nesigavo. Bet tai – mano pirmas kartas kuriant, todėl galima tikėtis nelabai jaukaus skambesio.

Ugnė Aliukaitė: 21’pavasaris

Grafinė partitūra – Gabrielius Rudzianskas
Jau 11-lika metų mokausi Čiurlionio menų mokykloje, dailės skyriuje. Aš tai išmanau, turiu “atkaltą” ranką ir akį, estetinį požiūrį į aplinką ir ne tik, tačiau su patirtimi atėjo ir išsisėmimas, minčių ir idėjų spazmas. Šešerius metus grojau violončele, vėliau ją metusi likau tik kaip klausytoja, nieko nekūriau ir negrojau. 11-liktos klasės pradžioje per visišką atsitiktinumą atradau ,,Muzikalkę’’. Tai mano širdžiai buvo tarsi šviežias oro gurkšnis, supratau, kad vis dar noriu ir galiu kurti. Jau metus laiko reguliariai groju violončele, o kartais ir nuo pianino klavišų nuvalau dulkes. Šiuo metu įvairių garsų įrašinėjimas, jų tarpusavio derinimas, įdomesnių, negirdėtų skambesių ieškojimas yra ko gero mano mėgstamiausia veikla.

Turbūt derėtų paminėti, kad šis, nors ir trumpas, tačiau pirmas muzikos kūrinys yra tarsi mano atskaitos taškas, nuo kurio atsispyrus judėsiu link kūrybos susijusios su garsu. Šis pirmas kūdikio žingsnio didumo kūrinukas gimė šiuo laikotarpiu, 2021 metų pavasarį, kuris tikrai nebuvo lengvas, tikriausiai tai suprasite paklausę.

Mindaugas Verikovskij: Bro island

Grafinė partitūra – Raminta Naujanytė / Bjelle
Mano kūrinio idėja žaidimai. Legendiniai žaidimai kaip Minecraft, Terraria, The Legend of Zelda, DOOM Eternal mane įkvėpė sukurti trumpą “theme song”. Daina yra sukurta RPG žaidimo pagrindu – atsiranda veikėjas, vykdo “quests”, įvyksta “boss fight”, veikėjas laimi kovą ir pasibaigia istorija.

Dominykas Norkūnas: Also sprach Mārtiņš

Grafinė partitūra – Mārtiņš Viļums
Pasirinkau Mārtiņšo grafinę partitūrą ir jaučiau panišką baimę ir stresą bandant sugalvoti kaip padaryti kažką gero, nes Mārtiņš yra geras kompozitorius. Tada pagalvojau, kad muzikos darymas nėra bandymas kažkam kažką įrodyti, o labiau kaip nuolatinis ieškojimas, mokymasis. Nusprendžiau save apsiriboti: jokių instrumentų, tik sintezatorius ir keletas efektų. Kas mane pažįsta žino, kad nekenčiu sintezatorių. Norėjau per šį procesą susipažinti su garso dizainu, taigi, naršiau internetą apie tai, labai daug sužinojau, manau, galėčiau sintezatorius dabar pritaikyti ir mažiau eksperimentinėje muzikoje. Man procesas buvo svarbiau negu rezultatas. Kūrinio pavadinimas toks, nes įvedus natas, kurios parašytos partitūroje su sintezatoriais, pradžia man priminė Also Sprach Zaratustra, tokia kosmosiška, didinga. Maniškis kūrinys gal mažiau didingas, nes nesu didingas kompozitorius, tik gitaristas.

Grafinės partitūros sukurtos Muzikalkės studentų ir dėstytojų Mārtiņš Viļums, Gabrielius Rudzianskas, Liepa Šarvaitė, Arūnė Urbanavičiūtė, Dominykas Norkūnas, Karolina Macytė.