fbpx

Mokykla, kurioje klaidos neegzistuoja

Aktualios žinios norintiems kurti šiandienos muziką

Kuriantys, koncertuojantys, improvizuojantys ir aktyviai muzikos lauke veikiantys dėstytojai 

Kūrėjų bendruomenė

KOMANDA

Gediminas Stepanavičius yra multi-instrumentalistas, valdantis kontrabosą, tūbą, trimitą, gyvąją elektroniką. Daugiausiai dėmesio Gediminas skiria improvizacinei ir šiuolaikinei muzikai. Išsilavinimą įgijo Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje (klasikinės muzikos atlikimas tūba, šiuolaikinė ir improvizacinė muzika) ir Amsterdamo Konservatorijoje (džiazo muzikos atlikimas kontrabosu, gyvoji elektronika).

Gediminas Stepanavičius

improvizacija
Giedrius Nakas – pianistas, kompozitorius, dainininkas ir vienas paklausiausių Lietuvos klavišininkų, dirbantis su daugeliu Lietuvos atlikėjų ir grupių (“Saulės Kliošas”, Jurga, A. Mamontovas, M. Liu, L. Somov, M. Basanov ir daug kitų), yra koncertavęs nuo Prienų iki Šanchajaus, dalyvavęs daugybėje projektų ir festivalių.
G. Nakas išleidęs 3 savo kūrybos modernaus džiazo albumus (“Recall”, “No Fear, Full Of Love”, “The Dream I Forgot”), taip pat vokalinį soul/rnb albumą “Burtai”. 
Giedrius klasikinės muzikos mokėsi Vilniuje, džiazo – Hagoje, Groningene (Nyderlandai) ir Niujorke (JAV), pas tokius profesionalus kaip F. Hersch, G. Clayton, A. Parks, T. Eigsti, M. Moore, D. Kirilauskas, J. Andrejevas. Taip pat yra parašęs muziką keliems spektakliams, dirba su improvizacijos teatru “Kitas Kampas”, aranžuoja ir prodiusuoja muziką kitiems atlikėjams.

Giedrius Nakas

dainų kūrimas, džiazo harmonija

Agnė Matulevičiūtė – garso menininkė ir kompozitorė, ypatingą dėmesį savo kūryboje skiria muzikai teatrui ir kinui. Medijų ir tarpdisciplininio meno kontekstai, muzikiniai performansai, eksperimentai, kurių pagrindas – garsinė raiška, yra jos veiklos laukas.
Šiuo metu ji studijuoja meno doktorantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur bando įvesti naują sąvoką “užgarsis”, susijusią su konceptualiąja muzika. Nuo 2014 metų aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, meno bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, menininkų rezidencijose Lietuvoje bei užsienyje. Jos muzika parašyta kinui skamba tarptautiniu mastu, pripažinta apdovanojimu. Taip pat kompozitorė yra sukūrusi muziką daugiau nei 20 spektaklių, rodomų didžiausiuose Lietuvos teatruose. Ji toliau aktyviai kolaboruoja su įvairių sričių menininkais, yra muzikos festivalio “Muzika erdvėje” meno vadovė, bei tarptautinio teatro festivalio “Sirenos” klubo organizatorė. 2019 metais tapo kompozitorių sąjungos nare.

Agnė Matulevičiūtė

kino ir teatro muzika

Maximilianas Oprishka – žinomas kaip audiovizualinio projekto FUME autorius. FUME ypatingai ryškus dėl savo unikalaus eksperimentinės elektronikos garso bei minimalistinės generatyvios vizualinės kalbos. Maximilianas yra dirbęs su daugeliu prekinių ženklų: nuo Netflixo iki Google bei dalinosi scena su muzikos ikonomis tapusiais kūrėjais Tim Hecker, Telefon Tel Aviv ir kitais.

Maximilianas Oprishka

audiovizualinė kūryba, muzika reklamai
rasa murauskaite, muzikos kritika ir zurnalistika, muzikalke
Rasa Murauskaitė – muzikos kritikė, radijo laidų ir renginių vedėja, radijo programos LRT
KLASIKA vyresnioji redaktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus universiteto
Komunikacijos fakulteto dėstytoja, dviejų knygų bendraautorė. Yra parengusi per 300 straipsnių,
interviu kultūros tema, sukūrusi radijo laidų, skirtų šiuolaikinei muzikai.

Rasa Murauskaitė

muzikos žurnalistika

Marija Paškevičiūtė baigė muzikos kompozicijos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, sukūrė elektroninę muziką Martyno Rimeikio baletui „Dienos, minutės”. Baleto premjera vyko Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre; Marija buvo apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią 2019 m. muziką spektakliui. Šiuo metu ji kuria muziką spektakliams ir trumpametražiams filmams, techno ir eksperimentinę elektroniką.

Marija Paškevičiūtė

elektroninė muzika
dominykas digimas, garso ekologija, muzikalke

Dominykas Digimas – jaunosios kartos kompozitorius, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. Be didžiąją kūrybos dalį sudarančios akademinės kūrybos, Dominykas taip pat rašo muziką teatrui ir kinui, yra sukūręs garso instaliacijų, tarpdisciplininių darbų. Kaip rašė Edvardas Šulima – “Dominyko Digimo kūriniams būdinga askezė – jie niekada nėra perpildyti medžiaga, ją lydi sukauptumas. Iš dalies jo kūrinius galima įvardyti kaip intravertiškus; jie verčia pasinerti į savianalizę ir skandina subjektyviuose apmąstymuose.”
dominykasdigimas.com

Dominykas Digimas

garso ekologija
mama studios, garso įrašai, muzikalke

MAMA Studios garso įrašų studija teikia aukščiausio lygio paslaugas: tai garso įrašai, montažas, suvedimas, masteringas, MIDI programavimas, aranžuočių kūryba, audio medžiagos restauravimas, video įgarsinimas, tekstų ir audio-knygų įrašai, garso sintezavimas ir kitos garsinės bei techninės paslaugos už konkurencingą kainą. Studija turi didelę, skambią salę su papildomais akustiškai izoliuotais kambariais. Tai viena iš nedaugelio studijų Lietuvoje, kurioje galima vienu metu itin kokybiškai įrašyti didesnius ansamblius, grupes ir kitokius daugiainstrumentinius projektus. MAMA Studios nuo įkūrimo dirbo su įvairiausiais projektais ir skirtingais muzikiniais žanrais: klasika, džiazu, world music, pop, rock, filmų ir spektaklių muzika, fonogramų kūrimu, reklamų ir video įgarsinimu.

MAMA studios

garso įrašai