fbpx

Projektas

Muzikalkė kultūros paso programoje

Galime atvykti į tavo mokyklą per kultūros paso programą:

Muzikalkės pedagogai – jaunosios kartos džiazo muzikos kūrėjai ir atlikėjai pristato džiazo muzikos istoriją, stilius, muzikos elementus, pagrindinius kūrėjus, šiuolaikinio džiazo reiškinius bei žymiausių Lietuvos džiazo muzikantų praktikas. Muzikantai ne tik pasakos bet ir gyvai iliustruos teoriją, atliks žinomus džiazo standartus bei savos kūrybos kompozicijas. Moksleiviai įtraukiami į dialogą – atsakinėja į klausimus, užduoda temas muzikinėms improvizacijoms, kviečiami ant scenos įgroti ar įdainuoti melodinius ar ritminius motyvus.

Daugiau informacijos

Muzikinę paskaitą – dirbtuves veda gitaristas ir kompozitorius Deimantas Balys Jurevičius. Susitikimo metu pristatomi žymiausi pasaulio gitaristai ir jų istorjos, šių gitaristų kūrybai ir skambesiui būdingi muzikinės kalbos elementai (John Frusciante, Edge, David Gilmour, Jimmy Hendrix, Jimmy Page, Frank Zappa). Taip pat gyvai pristatomi pagrindiniai gitaros efektai, žanrai ir stiliai kuriems jie yra būdingi ir kartu su moksleiviais aiškinamasi kodėl būtent ši garso spalva galėjo būti naudojama konkrečiame muzikiniame kontekste (tarp pagrindių efektų išbandomi distortion, overdrive, wah, chorus, flanger, delay, reverb, octaver, phaser, ring modulator, tremolo, vibrato, fuzz, pitch shifter ir loooper). Susitikimo pabaigoje vyksta ‘testas’, kuomet moksleiviai turi įvardinti gyvai Deimanto Balio Jurevičiaus kuriamų muzikinių fragmentų žanrą ir efektūrą.

Daugiau informacijos

Dainų kūrybos dirbtuvių metu kartu su moksleiviais sukuriama ir aranžuojama daina. Pradžioje pristatoma teorija: komponavimo eiga, pasakojama apie dainos formą, dalis. Moksleiviai sukuria dainos tekstą, tuomet kūrybinį procesą prie pianino vesdama kompozitorius Mantvydas Pranulis paaiškina kaip aranžuojami muzikos kūriniai. Išdalijami muzikos instrumentai, kartu sukuriami rifai, melodija, retiminė struktūra. Kompozitorius gyvai harmonizuoja kūrinį – taip atsiranda harmoninė struktūra. Atliekant kiekvieną žingsnį aiškinamas procesas, pristatomos kūrybinės galimybės. Kūrybinių dirbtuvių pabaigoje atlikemas ir įrašomas sukurtas muzikos kūrinys, o įrašas perduodamas vaikams.

Daugiau informacijos

Muzikos kūrybos ir improvizaijos mokyklos “Muzikalkė” mokytoja – kompozitorė paskaitos metu pristato šiuolaikinę muziką ir garso meną: stilius, raidą, pagrindiius užsienio ir Lietuvos kūrėjus, šiandienos reiškinius vykstančius Lietuvoje (festivaliai, organizacijos, renginiai, erdvės). Klausoma kūrinių, peržvelgiami grafinių, tekstinių, video partitūrų pavyzdžiai. Paskaitos metu supažindinama su šiuolaikinės muzikos įvairove ir skirtingais notacijos būdais, kurie suteikia galimybę kiekvienam tapti kompozitoriumi. Paskaitos metu supažindinama su ‘ne vadovėline’ muzika ir eksperimentinio garso kultūra. Paskaitos pabaigoje kiekvienas moksleivis sukuria savo grafinę partitūrą pagal kompozitorės pateiktas sąlygas.

Daugiau informacijos

Edukacinį koncertą – dirbtuves veda būgnininkas ir kompozitorius, džiazo muzikantas Domantas Razmus. Edukacinio perkusijos koncerto metu pristatomi skirtingams pasaulio regionams būdingi muzikos ritminiai piešiniai, ritmo ir pulso sąvokos, perkusiniai instrumentai. Moksleiviai ne tik supažindinami su šiomis pamatinėmis muzikos sąvokomis, tačiau po koncerto gebės atpažinti jas ir šiandienos muzikos kūriniuose (pvz. kubietiškas, kinų, japonų, afrikos ir kt.). Koncerto metu susipažinama su pasaulio muzikos (World music) pagrindais bei skirtingomis muzikinėmis kultūromis.

Daugiau informacijos

ADRESAS

M.K. Paco g. 4, Vilnius 10309

TELEFONO NR.

+370 677 75111

EL. PAŠTAS
DRAUGAI