fbpx

Mokykla

„Muzikalkė“ – tai muzikos kūrybos mokykla ir tobulėjimo erdvė, skirta jauniems muzikantams bei profesionalams, pedagogams bei kūrėjams. Čia patirtimi dalinasi ryškūs muzikinio pasaulio žmonės, kurių idėjos lenkia laiką, kūrybinė laisvė įkvepia eksperimentuoti, o patirtis motyvuoja augti.

Muzikoje klaidos neegzistuoja. Klaida – tai kūrybinė galimybė ir kelias į naują sakinį, o galbūt net į naują muzikinę kalbą. Su tokiu požiūriu „Muzikalkė“ pasitinka savo mokinius. Čia mokomasi kurti ir klausytis, o smalsumą ir kūrybinę ugnį uždega pažintis su naujausiomis kūrybos technikomis bei technologijomis.

„Muzikalkėje“ vyksta įvairių muzikos sričių kursai. Juose ryškiausi srities profesionalai dalinasi žiniomis ir kūrybine patirtimi. Svarbus mokymų principas – praktika: kiekvieną teorijos modulį seka kūrybinė užduotis, o jos rezultatai viešai pristatomi renginių ar leidinių formatu.

„Muzikalkėje“ skirta Tau, jei:

  • esi muzikantas / kūrėjas,
  • trokšti kūrybiškai augti,
  • tiesiog labai myli muziką.

Komanda

Žymus latvių kompozitorius ir muzikologas Mārtiņš Viļums šiuo metu dirba ir gyvena Vilniuje. 2011 m. LMTA įgijo humanitarinių mokslų daktaro laipsnį muzikologijos srityje, nuo 2012 m. dėsto LMTA Kompozicijos katedroje, užima docento pareigas.

 

Mārtiņš Viļums

Raminta Naujanytė, geriau žinoma kaip Bjelle – kompozitorė, dainų atlikėja ir kūrėja, lektorė, radijo ir televizijos laidų vedėja. Raminta turi ilgametę patirtį muzikos grupių veiklose, solinėje karjeroje, edukacijos srityje ir akademinėje kompozicijoje (šiuo metu studijuoja doktorantūrą LMTA).

 

Raminta Naujanytė – Bjelle

Juta mokėsi muzikos kompozicijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Karališkojoje Škotijos konservatorijoje, Viktorijos menų koledže (Melburno universitetas). Kompozitorės kūryba buvo atrinkta į „XXI a. lietuvių akademinės muzikos antologiją“, o muzika atlikta tokių kolektyvų kaip BBC Škotijos simfoninis orkestras, „Red Note Ensemble“, choro „Les Metaboles“ ir kt.

http://www.jutapranulyte.com

Juta Pranulytė

Pianistė ir šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ meno vadovė. Ypatingą dėmesį ji skiria kuratoriškos veiklos perspektyvų muzikos lauke tyrinėjimui bei konceptualių koncertinių programų sudarymui ir paruošimui. Kaip solistė ir ansamblių narė Marta nuolat dalyvauja šiuolaikinės muzikos festivaliuose, yra koncertavusi Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje, Italijoje, Kipre, Slovakijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje.

 

Marta Finkelštein

Trombonininkas, kompozitorius ir ryškiausias šiandienos aranžuotojas. Įvairiems orkestrams ir grupėms aranžavo ir orkestravo virš 1500 dainų. Jievaro parengtas pilnas koncertines programas atliko: Andrius Mamontovas, Ten Walls (Marijus Adomaitis), Linas Adomaitis, Ieva Narkutė, Lilas ir Innomine, G&G Sindikatas ir kiti.

Jievaras Jasinskis

Kompozitorius ir garso menininkas, Vilniaus dailės akademijos Garso meno modulio dėstytojas. Jis domisi klausymosi–girdėjimo problemomis bei savadarbiais kūrybos metodais. Arturas dirba muzikos, parodinio meno, performanso meno, teatro bei radijo meno disciplinų sankryžose.

www.refusenik.org

Arturas Bumšteinas

MAMA Studios garso įrašų studija teikia aukščiausio lygio paslaugas: tai garso įrašai, montažas, suvedimas, masteringas, MIDI programavimas, aranžuočių kūryba, audio medžiagos restauravimas, video įgarsinimas, tekstų ir audio-knygų įrašai, garso sintezavimas ir kitos garsinės bei techninės paslaugos už konkurencingą kainą. Studija turi didelę, skambią salę su papildomais akustiškai izoliuotais kambariais. Tai viena iš nedaugelio studijų Lietuvoje, kurioje galima vienu metu itin kokybiškai įrašyti didesnius ansamblius, grupes ir kitokius daugiainstrumentinius projektus. MAMA Studios nuo įkūrimo dirbo su įvairiausiais projektais ir skirtingais muzikiniais žanrais: klasika, džiazu, world music, pop, rock, filmų ir spektaklių muzika, fonogramų kūrimu, reklamų ir video įgarsinimu.

 

MAMA studios

Dmitrij Golovanov – vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo pianistų, universalus ir modernus muzikantas. Kelių Nacionalinių konkursų ir apdovanojimų laimėtojas, taip pat prestižinio Montreux Solo Piano konkurso pusfinalininkas bei European Jazz konkurso finalistas. Keleto tarptautinių džiazo ansamblių narys. Jo diskografijoje 16 albumų, iš kurių 6 – lyderio ar bendralyderio vaidmenyje.

Dmitrij Golovanov

„Twenty Fingers Duo“ – organiškas sesės ir brolio styginių duetas, nusitaikęs atlikti šiuolaikinės eksperimentinės muzikos programas, tačiau noriai įsitraukiantis į įvairių žanrų ir tarpžanrinius projektus. Nors Arno Kmieliausko (violončelė) ir Loros Kmieliauskaitės (smuikas) duetas startavo palyginti neseniai, jis yra „tiksintis“, ryškią kūrybinę perspektyvą turintis ansamblis.

Twenty Fingers Duo

Agnė Matulevičiūtė – garso menininkė ir kompozitorė, ypatingą dėmesį savo kūryboje skiria muzikai teatrui ir kinui. Medijų ir tarpdisciplininio meno kontekstai, muzikiniai performansai, eksperimentai, kurių pagrindas – garsinė raiška, yra jos veiklos laukas.
Šiuo metu ji studijuoja meno doktorantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur bando įvesti naują sąvoką “užgarsis”, susijusią su konceptualiąja muzika. Nuo 2014 metų aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, meno bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, menininkų rezidencijose Lietuvoje bei užsienyje. Jos muzika parašyta kinui skamba tarptautiniu mastu, pripažinta apdovanojimu. Taip pat kompozitorė yra sukūrusi muziką daugiau nei 20 spektaklių, rodomų didžiausiuose Lietuvos teatruose. Ji toliau aktyviai kolaboruoja su įvairių sričių menininkais, yra muzikos festivalio “Muzika erdvėje” meno vadovė, bei tarptautinio teatro festivalio “Sirenos” klubo organizatorė. 2019 metais tapo kompozitorių sąjungos nare.

Agnė Matulevičiūtė

Teresė pradėjo mokytis muzikos gimtuosiuose Zarasuose, dalyvavo keliose jaunimo grupėse. Muzikos kelią tęsė Vilniuje – studijavo etnomuzikologiją LMTA, su seserimi įkūrė grupę „Baltos varnos“. Šiuo metu dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose bei studijuoja skaitmeninę kompoziciją LMTA.

 

Teresė Andrijauskaitė 

Milda – dainų ir instrumentinės muzikos kūrėja, atlikėja bei aranžuotoja. Studijavo etnomuzikologiją, nemažai domėjosi folk muzika, o šiuo metu gilinasi į elektroninės muzikos kompoziciją.  Milda mano, kad gyvenime yra svarbu išmokti ne tik muzikos, bet ir muzikavimo – tai yra pamatas, norint tapti paveikiu atlikėju ir kūrėju, todėl ji pati nuolat stengiasi tobulėti.

Milda Andrijauskaitė

Dominykas Digimas – jaunosios kartos kompozitorius, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. Be didžiąją kūrybos dalį sudarančios akademinės kūrybos, Dominykas taip pat rašo muziką teatrui ir kinui, yra sukūręs garso instaliacijų, tarpdisciplininių darbų. Kaip rašė Edvardas Šulima – “Dominyko Digimo kūriniams būdinga askezė – jie niekada nėra perpildyti medžiaga, ją lydi sukauptumas. Iš dalies jo kūrinius galima įvardyti kaip intravertiškus; jie verčia pasinerti į savianalizę ir skandina subjektyviuose apmąstymuose.”
dominykasdigimas.com

Dominykas Digimas

Gitaristas ir kompozitorius studijavo Vilniaus kolegijos Menų fakultete, Danijos karališkojoje muzikos akademijoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, baigė Šiuolaikinės muzikos ir laisvosios improvizacijos magistrantūros studijas. Muzikos klubo „Tamsta“ organizuotame konkurse „Tamsta‘Guitar day“ acoustic/jazz kategorijoje laimėjo I vietą, o 2019 m. „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse pelnė Grand Prix su grupe „Kanalizacija“. Ansamblis taip pat gavo geriausio standarto interpretacijos nominaciją, o Dominykas pripažintas geriausiu konkurso instrumentininku.

Dominykas Norkūnas

Saksofonininkas improvizatorius dėsto improvizacinę muziką šiuolaikinės muzikos specializacijos studentams Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje ir džiazo muziką Vilniaus kolegijoje. Kaip lyderis aktyviai koncertuoja su „Plunged Trio“ (.L Mockūnas-A. Mikalkėnas-H. Berre), Trio „Intuitus“ (Mockūnas-Kanevičius-Tarasov), L. Mockūnas- R. Mazur- R. Strid Trio, M. Ducret – L. Mockūnas duo, Agusti Fernandez – Liudas Mockūnas Duo, P. Geniušas – L. Mockūnas Duo, „Heavy Beauty“ kvartetu, Barry Guy – L. Mockūnas Duo, Ch. Windfeld-L. Mockūnas Duo, styginiu kvartetu „Chordos“, rengia solo koncertus ir performansus.

 Liudas Mockūnas

Pijus Džiugas Meižis – eksperimentinės elektro-akustinės muzikos kūrėjas ir atlikėjas. Elektronikos ir eksperimentinio hiphopo mylėtojams muzikantas puikiai pažįstamas iš ne vienerius metus trukusio bendradarbiavimo su MC Mesijumi ir solo albumų, sukurtų Münpauzn sceniniu vardu. Šiemet Meižis išleido pirmąjį savo albumą – atmosferinės elektronikos rinkinį „Geografinės būsenos”, skirtą įgarsinti susikaupimo ir savęs pažinimo valandas.

Pijus Džiugas Meižis

rsz_1img-3003

Visada gyvenau dvigubą gyvenimą – ant scenos ir jos užkulisiuose. Čia pasitarnavo mano tikėjimas balansu tarp tvarkos ir kūrybinės betvarkės organizacinėje veikloje ir pasaulėžiūroje. Baigiau muzikos ir verslumo bakalauro studijas Anglijoje ir grįžau į Lietuvą pritaikyti žinias apie kokybiškai funkcionuojantį muzikos sektorių. Visada ieškau autentikos savo darbuose ir kolegose, todėl kuruoti „Muzikalkės“ programas šiuo gyvenimo etapu – tobula terpė mokytis ir aug(in)ti.

Marija Astromskaitė

Programų koordinatorė
rsz_21rsz_simonasmuzikalke

Simonas Šipavičius yra gerai pažįstamas džiazo bei alternatyviosios muzikos klausytojams: saksofonininkas yra grupių „Sheep Got Waxed“,„CinAmono“ ir „Lithuanian JJazz Ensemble“ narys. Taip pat muzikantas aktyviai kuria ir koncertuoja solo po slapyvardžiu Sheep Effect. Simonas bendradarbiauja su akademinės ir populiariosios muzikos kūrėjais, aktyviai dalyvauja Lietuvos, Europos ir Azijos muzikos scenose.

Simonas Šipavičius

rsz_karolina_ok (1)

Karolina Macytė baigė chorinį dirigavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiuo metu ji toliau tęsia muzikos edukacijos ir kuravimo veiklą bei dainuoja naujosios vokalinės muzikos kolektyve MELOS. Karolina – teatro ir muzikos studijos „GyviTeatre“ bendraįkūrėja ir mokytoja, tinklaraščio apie muziką ir muzikos edukaciją macyteka.lt autorė, valdo daugybės muzikinių projektų medijas. Muzikalkėje Karolina vadovauja medijų projektams, rūpinasi Muzikalkės įvaizdžiu socialinėje erdvėje ir kuruoja Muzikalkės projektus skaitmeninėse platformose.

 Karolina Macytė

Medijų projektų vadovė
Dizainas be pavadinimo
Rasa Murauskaitė – muzikos kritikė, radijo laidų ir renginių vedėja, radijo programos LRT
KLASIKA vyresnioji redaktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus universiteto
Komunikacijos fakulteto dėstytoja, dviejų knygų bendraautorė. Yra parengusi per 300 straipsnių,
interviu kultūros tema, sukūrusi radijo laidų, skirtų šiuolaikinei muzikai.
 

 Rasa Murauskaitė