fbpx

KOMPOZICIJA

14–19 m. moksleiviams

APIE

Kviečiame jaunuosius kūrėjus į 5 mėn. trukmės kompozicijos kursą. Čia moksleiviai kurs kompoziciją styginių duetui, dalyvaus ryškiausių šiandienos kūrėjų dirbtuvėse ir seminaruose, kuriant kompoziciją konsultuosis su LMTA ir „Muzikalkės“ dėstytoju, kompozitoriumi Martinš Vilumš bei styginių duetu 20 Fingers Duo. Kurso pabaigoje studentų kompozicijos bus įrašomos ir atliekamos „Muzikalkės“ festivalyje vasarą.

Šis kursas skirtas kuriantiems ar svajojantiems kurti muziką. Čia dėstytojai atskleidžia svarbiausias muzikos kūrybos paslaptis. Paskaitų metu jauniems autoriams suteikiami teoriniai muzikos kūrybos pagrindai, lektoriai supažindina su naujausiomis meno praktikomis.

Studentai dirba grupėje – kūrybinių dirbtuvių su atlikėjais metu vysto kompozicijas, taigi visuose etapuose turi galimybę gyvai išbandyti savo muzikines idėjas, eksperimentuoti.

Semestro PROGRAMA:

> Kūrybinės dirbtuvės su 20 Fingers Duo
> Kompozicijos paskaitos su Martinš Vilumš
> Instrumentuotės pagrindai
> Šiuolaikinės muzikos stilių ir kūrinių analizė

Seminarai:

> Muzika teatrui ir kinui
> Džiazo harmonijos pagrindai
> Garso technologijos
> Garso ekologija
> Moduliariniai sintezatoriai
> Muzikos kritika ir žurnalistika
> Muzikos vadybos pagrindai
> Laisvoji improvizacija


REZULTATAI
Semestro pabaigoje vyks jaunųjų kūrėjų koncertas – egzaminas. Jo metu bus atliekami ir įrašomi jaunųjų kompozitorių sukurti kūriniai – kompozcija styginių duetui (atlieka 20 Fingers Duo).

INFORMACIJA

SKIRTA: 14–19 m. moksleiviams
LAIKAS: vieną kartą savaitėje pirmadieniais – antradieniais 16.00 val. ar 18.30 (2 val.)
KAINA: 350 Eur (70 Eur/mėn.)
REGISTRACIJA:  iki vasario 28 d. (vietų skaičius grupėje ribotas)
REKOMENDACIJA: turėti bazinį muzikinį išsilavinimą

DĖSTYTOJAI

Žymus latvių kompozitorius ir muzikologas Mārtiņš Viļums šiuo metu dirba ir gyvena Vilniuje. 2011 m. LMTA įgijo humanitarinių mokslų daktaro laipsnį muzikologijos srityje, nuo 2012 m. dėsto LMTA Kompozicijos katedroje, užima docento pareigas.

Mārtiņš Viļums

„Twenty Fingers Duo“ – organiškas sesės ir brolio styginių duetas, nusitaikęs atlikti šiuolaikinės eksperimentinės muzikos programas, tačiau noriai įsitraukiantis į įvairių žanrų ir tarpžanrinius projektus. Nors Arno Kmieliausko (violončelė) ir Loros Kmieliauskaitės (smuikas) duetas startavo palyginti neseniai, jis yra „tiksintis“, ryškią kūrybinę perspektyvą turintis ansamblis.

Twenty Fingers Duo

Agnė Matulevičiūtė – garso menininkė ir kompozitorė, ypatingą dėmesį savo kūryboje skiria muzikai teatrui ir kinui. Medijų ir tarpdisciplininio meno kontekstai, muzikiniai performansai, eksperimentai, kurių pagrindas – garsinė raiška, yra jos veiklos laukas.
Šiuo metu ji studijuoja meno doktorantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur bando įvesti naują sąvoką “užgarsis”, susijusią su konceptualiąja muzika. Nuo 2014 metų aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, meno bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, menininkų
rezidencijose Lietuvoje bei užsienyje. Jos muzika parašyta kinui skamba tarptautiniu mastu, pripažinta apdovanojimu. Taip pat kompozitorė yra
sukūrusi muziką daugiau nei 20 spektaklių, rodomų didžiausiuose Lietuvos teatruose. Ji toliau aktyviai kolaboruoja su įvairių sričių menininkais, yra muzikos festivalio “Muzika erdvėje” meno vadovė, bei tarptautinio teatro festivalio “Sirenos” klubo organizatorė. 2019 metais tapo kompozitorių sąjungos nare.

Agnė Matulevičiūtė

Milda – dainų ir instrumentinės muzikos kūrėja, atlikėja bei aranžuotoja. Studijavo etnomuzikologiją, nemažai domėjosi folk muzika, o šiuo metu gilinasi į elektroninės muzikos kompoziciją.  Milda mano, kad gyvenime yra svarbu išmokti ne tik muzikos, bet ir muzikavimo – tai yra pamatas, norint tapti paveikiu atlikėju ir kūrėju, todėl ji pati nuolat stengiasi tobulėti.

Milda Andrijauskaitė

Dominykas Digimas – jaunosios kartos kompozitorius, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. Be didžiąją kūrybos dalį sudarančios akademinės kūrybos, Dominykas taip pat rašo muziką teatrui ir kinui, yra sukūręs garso instaliacijų, tarpdisciplininių darbų. Kaip rašė Edvardas Šulima – “Dominyko Digimo kūriniams būdinga askezė – jie niekada nėra perpildyti medžiaga, ją lydi sukauptumas. Iš dalies jo kūrinius galima įvardyti kaip intravertiškus; jie verčia pasinerti į savianalizę ir skandina subjektyviuose apmąstymuose.”

dominykasdigimas.com

Dominykas Digimas

Pijus Džiugas Meižis – eksperimentinės elektro-akustinės muzikos kūrėjas ir atlikėjas. Elektronikos ir eksperimentinio hiphopo mylėtojams muzikantas puikiai pažįstamas iš ne vienerius metus trukusio bendradarbiavimo su MC Mesijumi ir solo albumų, sukurtų Münpauzn sceniniu vardu. Šiemet Meižis išleido pirmąjį savo albumą – atmosferinės elektronikos rinkinį „Geografinės būsenos”, skirtą įgarsinti susikaupimo ir savęs pažinimo valandas.

Pijus Džiugas Meižis

MAMA Studios garso įrašų studija teikia aukščiausio lygio paslaugas: tai garso įrašai, montažas, suvedimas, masteringas, MIDI programavimas, aranžuočių kūryba, audio medžiagos restauravimas, video įgarsinimas, tekstų ir audio-knygų įrašai, garso sintezavimas ir kitos garsinės bei techninės paslaugos už konkurencingą kainą. Studija turi didelę, skambią salę su papildomais akustiškai izoliuotais kambariais. Tai viena iš nedaugelio studijų Lietuvoje, kurioje galima vienu metu itin kokybiškai įrašyti didesnius ansamblius, grupes ir kitokius daugiainstrumentinius projektus. MAMA Studios nuo įkūrimo dirbo su įvairiausiais projektais ir skirtingais muzikiniais žanrais: klasika, džiazu, world music, pop, rock, filmų ir spektaklių muzika, fonogramų kūrimu, reklamų ir video įgarsinimu.

 

MAMA studios

Dmitrij Golovanov – vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo pianistų, universalus ir modernus muzikantas. Kelių Nacionalinių konkursų ir apdovanojimų laimėtojas, taip pat prestižinio Montreux Solo Piano konkurso pusfinalininkas bei European Jazz konkurso finalistas. Keleto tarptautinių džiazo ansamblių narys. Jo diskografijoje 16 albumų, iš kurių 6 – lyderio ar bendralyderio vaidmenyje.

Dmitrij Golovanov

Saksofonininkas improvizatorius dėsto improvizacinę muziką šiuolaikinės muzikos specializacijos studentams Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje ir džiazo muziką Vilniaus kolegijoje. Kaip lyderis aktyviai koncertuoja su „Plunged Trio“ (.L Mockūnas-A. Mikalkėnas-H. Berre), Trio „Intuitus“ (Mockūnas-Kanevičius-Tarasov), L. Mockūnas- R. Mazur- R. Strid Trio, M. Ducret – L. Mockūnas duo, Agusti Fernandez – Liudas Mockūnas Duo, P. Geniušas – L. Mockūnas Duo, „Heavy Beauty“ kvartetu, Barry Guy – L. Mockūnas Duo, Ch. Windfeld-L. Mockūnas Duo, styginiu kvartetu „Chordos“, rengia solo koncertus ir performansus.

 

Liudas Mockūnas

REGISTRACIJA

Registracija šiuo metu nevykdoma.