fbpx

KOMPOZICIJA

14–19 m. moksleiviams

APIE

Kompozicijos kurso metu studentai susipažins su pagrindinėmis per pastarąjį šimtmetį susiformavusiomis komponavimo technikomis, kūrybinių idėjų realizacijos galimybėmis bei sprendimų įvairove šiandienos muzikos kontekste. Atsižvelgiant į semestre keliamas užduotis bus supažindinama su instrumentų specifika, išplėstinių technikų taikymu muzikoje, aptariami notacijos aspektai. Daugialypes kūrybinės strategijos bei priemonės bus aptariamos sąryšyje su studento muzikos estetiniais ir stilistiniais poreikiais.

Dviejų metų kursas atskleis pagrindines žinias apie muzikos komponavimo principus ir suteiks kūrėjui galimybių formuoti asmeninį santykį su mus supančiu garsiniu pasauliu.

PROGRAMA:
> Komponavimo technikos
> XX–XXI a. muzikos stiliai
> Instrumentų pažinimas
> Muzikos notacijos aspektai
> Muzikos kūrybiniai sąryšiai su kitomis meno formomis ir būties reiškiniais
> Viršmuzikinių reiškinių integracija muzikoje

Kiekvieno semestro pabaigoje bus atliekami studijų metu sukurti kūriniai, reflektuojamas studijų procesas:

I semestro projektas: kūrinys fortepijonui
II semestro projektas: kūrinys smuikui ir violončelei
III semestro projektas: kūrinys bosiniam klarnetui, fleitai, fortepijonui
IV semestro projektas: kūrinys didesniam ansambliui

Greta specialybės paskaitų Muzikalkės studentams taip pat vyks mokymai:

I pusmetis
– Muzikinės natografijos pagrindai (Sibelius)
– Ableton Live
– Garso įrašymas 
– Garso ekologija 

II pusmetis:
– Džiazo harmonija 
– Aranžuotė
– Hiphopo kultūra 

III pusmetis:
– Įrašai ir garso suvedimas
– Teatro ir kino muzika
– Muzika reklamai 

IV pusmetis:
– Audiovizualinė kūryba 
– Garso menas 
– Sintezatoriai
– Muzikos vadyba

INFORMACIJA

SKIRTA: 14-19 m. moksleiviams
TRUKMĖ: 2 metai
LAIKAS: vieną kartą savaitėje 2 val. + 2 val. individualaus darbo
KAINA: 300 Eur/semestras (60 Eur/mėn.)
REGISTRACIJA: iki liepos 1 d.
PRADŽIA: rugsėjo mėn.
REKOMENDUOJAMA: turėti *bazinį muzikinį išsilavinimą. Neturintiems siūlomas išlyginamasis Muzikos teorijos kursas (I pusmetis)
ATRANKA: Motyvacinis laiškas
PRIIMTŲ STUDENTŲ SĄRAŠAS SKELBIAMAS : liepos 10 d.
*baigtos 7 ar daugiau klasių muzikos mokykloje arba atitinkamo lygmens muzikos teorijos žinios.

Specialybės dėstytojas

Martins Vilums, kompozicija, muzikalke

Žymus latvių kompozitorius ir muzikologas Mārtiņš Viļums šiuo metu dirba ir gyvena Vilniuje. 2011 m. LMTA įgijo humanitarinių mokslų daktaro laipsnį muzikologijos srityje, nuo 2012 m. dėsto LMTA Kompozicijos katedroje, užima docento pareigas.

Mārtiņš Viļums

kompozicija

Komanda

„Twenty Fingers Duo“ – organiškas sesės ir brolio styginių duetas, nusitaikęs atlikti šiuolaikinės eksperimentinės muzikos programas, tačiau noriai įsitraukiantis į įvairių žanrų ir tarpžanrinius projektus. Nors Arno Kmieliausko (violončelė) ir Loros Kmieliauskaitės (smuikas) duetas startavo palyginti neseniai, jis yra „tiksintis“, ryškią kūrybinę perspektyvą turintis ansamblis.

Twenty Fingers Duo

styginių duetas (kompozicija)

Agnė Matulevičiūtė – garso menininkė ir kompozitorė, ypatingą dėmesį savo kūryboje skiria muzikai teatrui ir kinui. Medijų ir tarpdisciplininio meno kontekstai, muzikiniai performansai, eksperimentai, kurių pagrindas – garsinė raiška, yra jos veiklos laukas.
Šiuo metu ji studijuoja meno doktorantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur bando įvesti naują sąvoką “užgarsis”, susijusią su konceptualiąja muzika. Nuo 2014 metų aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, meno bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, menininkų rezidencijose Lietuvoje bei užsienyje. Jos muzika parašyta kinui skamba tarptautiniu mastu, pripažinta apdovanojimu. Taip pat kompozitorė yra sukūrusi muziką daugiau nei 20 spektaklių, rodomų didžiausiuose Lietuvos teatruose. Ji toliau aktyviai kolaboruoja su įvairių sričių menininkais, yra muzikos festivalio “Muzika erdvėje” meno vadovė, bei tarptautinio teatro festivalio “Sirenos” klubo organizatorė. 2019 metais tapo kompozitorių sąjungos nare.

Agnė Matulevičiūtė

kino ir teatro muzika

Maximilianas Oprishka – žinomas kaip audiovizualinio projekto FUME autorius. FUME ypatingai ryškus dėl savo unikalaus eksperimentinės elektronikos garso bei minimalistinės generatyvios vizualinės kalbos. Maximilianas yra dirbęs su daugeliu prekinių ženklų: nuo Netflixo iki Google bei dalinosi scena su muzikos ikonomis tapusiais kūrėjais Tim Hecker, Telefon Tel Aviv ir kitais.

Maximilianas Oprishka

audiovizualinė kūryba, muzika reklamai
dmitrij golovanov, muzikalke

Dmitrij Golovanov – vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo pianistų, universalus ir modernus muzikantas. Kelių Nacionalinių konkursų ir apdovanojimų laimėtojas, taip pat prestižinio Montreux Solo Piano konkurso pusfinalininkas bei European Jazz konkurso finalistas. Keleto tarptautinių džiazo ansamblių narys. Jo diskografijoje 16 albumų, iš kurių 6 – lyderio ar bendralyderio vaidmenyje.

Dmitrij Golovanov

džiazo harmonija

Dainų kūrėja ir prodiuserė, vos sulaukusi aštuoniolikos, 2009-aisiais spėjo užburti tūkstančius klausytojų savo internete publikuotais kūriniais. MIGLOKO save pusiau rimtai pristato kaip svingo ir punk stilių atlikėją, nors tiksliau jos stilių būtų galima apibūdinti kaip svajingą džiazo, r’n’b, bosanovos ir roko mišinį. Kūrėja mokėsi Vilniaus kolegijoje, o vėliau studijas pratęsė Olandijos akademijose Academy  voor Popcultur ir Academy Minerva.

Migloko

dainų kūrimas
jievaras jasinkis, muzikalke, aranzuote

Trombonininkas, kompozitorius ir ryškiausias šiandienos aranžuotojas. Įvairiems orkestrams ir grupėms aranžavo ir orkestravo virš 1500 dainų. Jievaro parengtas pilnas koncertines programas atliko: Andrius Mamontovas, Ten Walls (Marijus Adomaitis), Linas Adomaitis, Ieva Narkutė, Lilas ir Innomine, G&G Sindikatas ir kiti.

Jievaras Jasinskis

aranžuotė
Vaiper, muzikalke, hiphopo kultura

Vitalijus Vaiper – muzikos įrašų prodiuseris, kompozitorius, garso dizaineris, muzikos autorius ir atlikėjas. Vaiper dirba, kuria muziką su didžiausiais vardais nepriklausomoje scenoje, tarp kurių

BA, Free Finga, Despotin Fam, Angelou, MC Mesijus. 

Taip pat muzikos ir meno kuratorius, kūrybinėje praktikoje dirbantis su afrocentristine muzikos filosofija, pop kultūros aktyvizmu ir globaliomis muzikos išraiškomis.

Vitalijus Vaiper Puzyriovas

hiphopo kultūra
Auguste Vickunaite, garso menas, muzikalke

Augustė Vickunaitė kuria bei atlieka eksperimentinės muzikos solo koncertus bei garso performansus. Augustė yra baigusi teorinę fiziką Vilniaus universitete bei garso meno (Sound Studies and Sonic Arts) magistro studijas Berlyno menų universitete (Udk). Pagrindinis jos instrumentas – seni analoginiai juostiniais magnetofonai. Savo darbuose ji tyrinėja garso bei gyvo performatyvaus “paveikslo” ryšį; nuobodulio, lėtos laiko tėkmės bei klaidų pasirodymuose temas.

Augustė Vickūnaitė

garso menas

REGISTRACIJA

Registracija į 2021/2023 m. kursus vyksta iki liepos 1 d. Priimtų studentų sąrašas skelbiamas liepos 10 d. www.muzikalke.lt

TĖVŲ/GLOBĖJŲ DUOMENYS