fbpx

IMPROVIZACIJA

14–19 m. moksleiviams

APIE

Improvizacijos kurso metu studentai mokosi spontaniškos muzikos kūrybos: grojant su grupe, mažuose ansambliuose bei solo ugdoma reakcija, pasitikėjimas savimi ir instrumento kontrolė. Kurso metu mokomasi pritaikyti jau turimas muzikines žinias kūrybos lauke, lavinama klausa, ritmikos pojūtis, supažindinama su įdomiausiais improvizacijos istorijos faktais, analizuojami žinomų atlikėjų improvizacijos stiliai.

Studentai, baigę šį kursą gerai supranta, kad klaidos muzikoje neegzistuoja. „Klaida“ – tai kūrybinė galimybė ir kelias į naują sakinį, o galbūt net į naują muzikinę kalbą.

PROGRAMA:

> Tekstinė improvizacija
> Improvizacija analoginėmis ir skaitmeninėmis garso technologijomis
> Lauko įrašai ir improvizacija
> Improvizacijos užrašymo būdai
> Improvizacinės muzikos istorija ir stilių analizė: nuo pirmųjų amžių iki alternatyvios muzikos
> Garso įrašų studija
> Laisvoji improvizacija 
> Džiazo harmonija ir improvizacija
> Bliuzas
> Ritmika 

REZULTATAI
Kiekvieno semestro pabaigoje koncerte pristatomos improvizacijos, vienijančios skirtingus muzikinius elementus ir technikas:

I semestro projektas – tekstinė, ritminė ir triukšmo improvizacija;
II semestro projektas – harmoninė, stilistinė ir faktūrinė improvizacija;
III semestro projektas – bendradarbiaujant su Kompozicijos kursu, parengiamos grafinės / audio / video / tekstinės partitūros;
IV semestro projektas  – kurso darbas

INFORMACIJA

SKIRTA: 14–19 m. moksleiviams
LAIKAS: trečiadieniais 18.30 val. (2 val.)
KAINA: 300 Eur/semestras (60 Eur/mėn.)
REGISTRACIJA:  iki rugsėjo 8 d. (vietų skaičius grupėje ribotas)
PRADŽIA: 2020 m. rugsėjo mėn. (kurso trukmė 2 metai)
REKOMENDACIJA  turėti atlikimo pasirinktu muzikos instrumentu pagrindus

DĖSTYTOJAI

Gitaristas ir kompozitorius studijavo Vilniaus kolegijos Menų fakultete, Danijos karališkojoje muzikos akademijoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, baigė Šiuolaikinės muzikos ir laisvosios improvizacijos magistrantūros studijas. Muzikos klubo „Tamsta“ organizuotame konkurse „Tamsta‘Guitar day“ acoustic/jazz kategorijoje laimėjo I vietą, o 2019 m. „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse pelnė Grand Prix su grupe „Kanalizacija“. Ansamblis taip pat gavo geriausio standarto interpretacijos nominaciją, o Dominykas pripažintas geriausiu konkurso instrumentininku.

Dominykas Norkūnas

Dmitrij Golovanov – vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo pianistų, universalus ir modernus muzikantas. Kelių Nacionalinių konkursų ir apdovanojimų laimėtojas, taip pat prestižinio Montreux Solo Piano konkurso pusfinalininkas bei European Jazz konkurso finalistas. Keleto tarptautinių džiazo ansamblių narys. Jo diskografijoje 16 albumų, iš kurių 6 – lyderio ar bendralyderio vaidmenyje.

Dmitrij Golovanov

Saksofonininkas improvizatorius dėsto improvizacinę muziką šiuolaikinės muzikos specializacijos studentams Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje ir džiazo muziką Vilniaus kolegijoje. Kaip lyderis aktyviai koncertuoja su „Plunged Trio“ (.L Mockūnas-A. Mikalkėnas-H. Berre), Trio „Intuitus“ (Mockūnas-Kanevičius-Tarasov), L. Mockūnas- R. Mazur- R. Strid Trio, M. Ducret – L. Mockūnas duo, Agusti Fernandez – Liudas Mockūnas Duo, P. Geniušas – L. Mockūnas Duo, „Heavy Beauty“ kvartetu, Barry Guy – L. Mockūnas Duo, Ch. Windfeld-L. Mockūnas Duo, styginiu kvartetu „Chordos“, rengia solo koncertus ir performansus.

Liudas Mockūnas

Rokas “Jama” Grajauskas – Klaipėdoje gimęs ir užaugęs verbalinės improvizacijos atlikėjas. Lietuvoje Jama geriausiai žinomas dėl savo muzikinės karjeros duete Jama&W su Arūnu W Blažiu, išskirtinio NBA bei LKL krepšinio rungtynių komentavimo stiliaus bei 2014-ais ir 2019-ais metais laimėtų “Freestyle MC Battle” turnyrų.

 

Rokas Grajauskas (Jama)

Juta mokėsi muzikos kompozicijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Karališkojoje Škotijos konservatorijoje, Viktorijos menų koledže (Melburno universitetas). Kompozitorės kūryba buvo atrinkta į „XXI a. lietuvių akademinės muzikos antologiją“, o muzika atlikta tokių kolektyvų kaip BBC Škotijos simfoninis orkestras, „Red Note Ensemble“, choro „Les Metaboles“ ir kt. http://www.jutapranulyte.com/

Juta Pranulytė

Fleitininkas, improvizacinės elektroakustinės muzikos atlikėjas, eksperimentuojantis netradicinėmis garso išgavimo priemonėmis. Kristupas mokėsi Šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos LMTA bei studijavo sonologiją Kararliškoje Hagos konservatorijoje.

https://soundcloud.com/kristupasgikas.

Kristupas Gikas

MAMA Studios garso įrašų studija teikia aukščiausio lygio paslaugas: tai garso įrašai, montažas, suvedimas, masteringas, MIDI programavimas, aranžuočių kūryba, audio medžiagos restauravimas, video įgarsinimas, tekstų ir audio-knygų įrašai, garso sintezavimas ir kitos garsinės bei techninės paslaugos už konkurencingą kainą. Studija turi didelę, skambią salę su papildomais akustiškai izoliuotais kambariais. Tai viena iš nedaugelio studijų Lietuvoje, kurioje galima vienu metu itin kokybiškai įrašyti didesnius ansamblius, grupes ir kitokius daugiainstrumentinius projektus. MAMA Studios nuo įkūrimo dirbo su įvairiausiais projektais ir skirtingais muzikiniais žanrais: klasika, džiazu, world music, pop, rock, filmų ir spektaklių muzika, fonogramų kūrimu, reklamų ir video įgarsinimu.

 

MAMA studios

REGISTRACIJA

Šiuo metu nevykdoma.