fbpx

DAINŲ KŪRIMAS

14–19 m. moksleiviams

APIE

Šis kursas skirtas visiems, norintiems išmokti kurti dainas ar patobulinti dainų kūrybos įgūdžius. Paskaitų metu pagrindinis dėmesys yra skiriamas praktinėms užduotims – dainų tekstų, melodijų, formų, atlikimo bei aranžavimo įgūdžių tobulinimui. Studentai taip pat susitinka su žinomais dainų kūrėjais ir atlikėjais: kviestiniai lektoriai dalijasi sukaupta kūrybine ir koncertine patirtimi.

Dainų kūrimo kurso metu studentai susipažįsta su kūrybos technikomis ir procesu – nuo nulio ar juodraštinio (demo) varianto iki radijo formato. Vykdydami praktines užduotis studentai įsigilina į teksto rašymo bei dainos formos subtilybes.
Lydimi kurso vadovės
Ramintos Naujanytės – Bjelle, kurso dalyviai sukuria išbaigtas dainų aranžuotes ir patiria dainų įrašymo procesą

PROGRAMA:

> Dainų tekstų rašymas
> Akordų ir melodijų struktūrų kūrimas
> Dainų kūrimas
> Dainų atlikimo repeticijos
> Kitų atlikėjų dainų analizė
> Muzikos grupių, atlikėjų, jų kūrybos istorija
> Skaitmeninių aranžuočių kūrimas
> Dainų įrašai ir garso technologijos
> Aranžuotė
> Harmonija ir instrumentinė improvizacija
> Teksto improvizacija
> Daina: kodėl ir kaip ji turėtų (pa)veikti?
> Improvizacija grupėje – momentinė kūryba

REZULTATAI

Bendradarbiaujant su MAMA Studios ir „Muzikalkės“  garso režisierių kursu, Dainų kūrimo kurso pabaigoje išleidžiamas skaitmeninis studentų originalių dainų albumas.

INFORMACIJA

SKIRTA: 14–19 m. moksleiviams
LAIKAS: antradieniais 18.30 val. (2 val.)
KAINA: 400 Eur/semestras (80 Eur/mėn.)
REGISTRACIJA:  iki rugsėjo 8 d. (vietų skaičius grupėje ribotas)
PRADŽIA: 2020 m. rugsėjo mėn. (kurso trukmė 1 metai)
REKOMENDACIJA  atlikimo akompanuojančiu instrumentu (gitara, fortepijonu, ukulėle, kt.) pagrindai

DĖSTYTOJAI

Raminta Naujanytė, geriau žinoma kaip Bjelle – kompozitorė, dainų atlikėja ir kūrėja, lektorė, radijo ir televizijos laidų vedėja. Raminta turi ilgametę patirtį muzikos grupių veiklose, solinėje karjeroje, edukacijos srityje ir akademinėje kompozicijoje (šiuo metu studijuoja doktorantūrą LMTA).

Raminta Naujanytė – Bjelle

Teresė pradėjo mokytis muzikos gimtuosiuose Zarasuose, dalyvavo keliose jaunimo grupėse. Muzikos kelią tęsė Vilniuje – studijavo etnomuzikologiją LMTA, su seserimi įkūrė grupę „Baltos varnos“. Šiuo metu dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose bei studijuoja skaitmeninę kompoziciją LMTA.

Teresė Andrijauskaitė

Milda – dainų ir instrumentinės muzikos kūrėja, atlikėja bei aranžuotoja. Studijavo etnomuzikologiją, nemažai domėjosi folk muzika, o šiuo metu gilinasi į elektroninės muzikos kompoziciją.  Milda mano, kad gyvenime yra svarbu išmokti ne tik muzikos, bet ir muzikavimo – tai yra pamatas, norint tapti paveikiu atlikėju ir kūrėju, todėl ji pati nuolat stengiasi tobulėti.

Milda Andrijauskaitė

Rokas “Jama” Grajauskas – Klaipėdoje gimęs ir užaugęs verbalinės improvizacijos atlikėjas. Lietuvoje Jama geriausiai žinomas dėl savo muzikinės karjeros duete Jama&W su Arūnu W Blažiu, išskirtinio NBA bei LKL krepšinio rungtynių komentavimo stiliaus bei 2014-ais ir 2019-ais metais laimėtų “Freestyle MC Battle” turnyrų.

 

Rokas Grajauskas (Jama)

Dmitrij Golovanov – vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo pianistų, universalus ir modernus muzikantas. Kelių Nacionalinių konkursų ir apdovanojimų laimėtojas, taip pat prestižinio Montreux Solo Piano konkurso pusfinalininkas bei European Jazz konkurso finalistas. Keleto tarptautinių džiazo ansamblių narys. Jo diskografijoje 16 albumų, iš kurių 6 – lyderio ar bendralyderio vaidmenyje.

Dmitrij Golovanov

Trombonininkas, kompozitorius ir ryškiausias šiandienos aranžuotojas. Įvairiems orkestrams ir grupėms aranžavo ir orkestravo virš 1500 dainų. Jievaro parengtas pilnas koncertines programas atliko: Andrius Mamontovas, Ten Walls (Marijus Adomaitis), Linas Adomaitis, Ieva Narkutė, Lilas ir Innomine, G&G Sindikatas ir kiti.

Jievaras Jasinskis

MAMA Studios garso įrašų studija teikia aukščiausio lygio paslaugas: tai garso įrašai, montažas, suvedimas, masteringas, MIDI programavimas, aranžuočių kūryba, audio medžiagos restauravimas, video įgarsinimas, tekstų ir audio-knygų įrašai, garso sintezavimas ir kitos garsinės bei techninės paslaugos už konkurencingą kainą. Studija turi didelę, skambią salę su papildomais akustiškai izoliuotais kambariais. Tai viena iš nedaugelio studijų Lietuvoje, kurioje galima vienu metu itin kokybiškai įrašyti didesnius ansamblius, grupes ir kitokius daugiainstrumentinius projektus. MAMA Studios nuo įkūrimo dirbo su įvairiausiais projektais ir skirtingais muzikiniais žanrais: klasika, džiazu, world music, pop, rock, filmų ir spektaklių muzika, fonogramų kūrimu, reklamų ir video įgarsinimu.

 

MAMA studios

REGISTRACIJA

Šiuo metu nevykdoma.