kursai moksleiviams

Kurso metu studentai mokomi elektroninės muzikos kūrybos – garso dizaino pagrindų, naudojimosi elektroninės muzikos kūrybai skirtomis programomis, kompozicijos, miksavimo ir aranžuotės. Teorinės kurso dalies metu gilinamasi į skirtingus elektroninės muzikos žanrus bei jų raidą. Kursas bus naudingas tiek pažengusiems jauniesiems elektroninės muzikos kūrėjams, tiek moksleiviams, kurie iki šiol dar nėra kūrę muzikos, tačiau visada svajojo išmėginti save šioje srityje, tiek rašantiems dainas bei norintiems jas praturtinti elektroninėmis priemonėmis.

Kompozicijos kurso metu studentai susipažins su pagrindinėmis per pastarąjį šimtmetį susiformavusiomis komponavimo technikomis, kūrybinių idėjų realizacijos galimybėmis bei sprendimų įvairove šiandienos muzikos kontekste. Atsižvelgiant į semestre keliamas užduotis bus supažindinama su instrumentų specifika, išplėstinių technikų taikymu muzikoje, aptariami notacijos aspektai. Daugialypes kūrybinės strategijos bei priemonės bus aptariamos sąryšyje su studento muzikos estetiniais ir stilistiniais poreikiais. 

Šis kursas skirtas visiems, norintiems išmokti kurti dainas ar patobulinti dainų kūrybos įgūdžius. Paskaitų metu pagrindinis dėmesys yra skiriamas praktinėms užduotims – dainų tekstų, melodijų, formų, atlikimo bei aranžavimo įgūdžių tobulinimui. Studentai taip pat susitinka su žinomais dainų kūrėjais ir atlikėjais: kviestiniai lektoriai dalijasi sukaupta kūrybine ir koncertine patirtimi.

Dainų kūrimo kurso metu studentai susipažįsta su kūrybos technikomis ir procesu – nuo nulio ar juodraštinio (demo) varianto iki radijo formato. Vykdydami praktines užduotis studentai įsigilina į teksto rašymo bei dainos formos subtilybes. 

Improvizacijos kurso metu studentai mokosi spontaniškos muzikos kūrybos: grojant su grupe, mažuose ansambliuose bei solo ugdoma reakcija, pasitikėjimas savimi ir instrumento kontrolė. Kurso metu mokomasi pritaikyti jau turimas muzikines žinias kūrybos lauke, lavinama klausa, ritmikos pojūtis, supažindinama su įdomiausiais improvizacijos istorijos faktais, analizuojami žinomų atlikėjų improvizacijos stiliai.

Studentai, baigę šį kursą gerai supranta, kad klaidos muzikoje neegzistuoja. „Klaida“ – tai kūrybinė galimybė ir kelias į naują sakinį, o galbūt net į naują muzikinę kalbą.

Laimėk Muzikalkės stipendiją dalyvaudamas konkurse!

Kviečiame tave visiškai laisvam muzikos kūrybos procesui – mes ieškome UNIKALIŲ IDĖJŲ.  Kiekvieno jauno žmogaus vaizduotė – neišsemiamas beprotiškų idėjų katilas, tad čia proga jas ištraukti ir po ilgų pavasario vakarų, skirtų savo idėjos išpildymui atsiųsti savo kūrinį mums. Nesvarbu kokia forma – ar tai dainos demo versija, ar kompozicijos fortepijonui partitūra, ar techno kūrinys, ar improvizacija pagal tavo mėgstamiausio dailininko paveikslus… Pasirink sau tinkamiausią, sau artimiausią garso mediją ir siųsk savo kūrinį mums.