fbpx

Moksleiviams

Improvizacijos kurso metu studentai mokosi spontaniškos muzikos kūrybos: grojant su grupe, mažuose ansambliuose bei solo ugdoma reakcija, pasitikėjimas savimi ir instrumento kontrolė. Kurso metu mokomasi pritaikyti jau turimas muzikines žinias kūrybos lauke, lavinama klausa, ritmikos pojūtis, supažindinama su įdomiausiais improvizacijos istorijos faktais, analizuojami žinomų atlikėjų improvizacijos stiliai.

Studentai, baigę šį kursą gerai supranta, kad klaidos muzikoje neegzistuoja. „Klaida“ – tai kūrybinė galimybė ir kelias į naują sakinį, o galbūt net į naują muzikinę kalbą.

Šis kursas skirtas visiems, norintiems išmokti kurti dainas ar patobulinti dainų kūrybos įgūdžius. Paskaitų metu pagrindinis dėmesys yra skiriamas praktinėms užduotims – dainų tekstų, melodijų, formų, atlikimo bei aranžavimo įgūdžių tobulinimui. Studentai taip pat susitinka su žinomais dainų kūrėjais ir atlikėjais: kviestiniai lektoriai dalijasi sukaupta kūrybine ir koncertine patirtimi.

Dainų kūrimo kurso metu studentai susipažįsta su kūrybos technikomis ir procesu – nuo nulio ar juodraštinio (demo) varianto iki radijo formato. Vykdydami praktines užduotis studentai įsigilina į teksto rašymo bei dainos formos subtilybes. 
Lydimi kurso vadovės Ramintos Naujanytės – Bjelle, kurso dalyviai sukuria išbaigtas dainų aranžuotes ir patiria dainų įrašymo procesą

Šis kursas skirtas kuriantiems ar svajojantiems kurti muziką. Čia žymiausi muzikos kūrėjai ir atlikėjai bei aukštųjų mokyklų dėstytojai atskleidžia svarbiausias muzikos kūrybos paslaptis. Paskaitų metu jauniems autoriams suteikiami teoriniai muzikos kūrybos pagrindai, lektoriai supažindina su naujausiomis meno praktikomis.

Studentai dirba grupėje – kūrybinių dirbtuvių su atlikėjais metu vysto kompozicijas, taigi visuose etapuose turi galimybę gyvai išbandyti savo muzikines idėjas, eksperimentuoti.