fbpx

KOMPOZICIJA

14–19 m. moksleiviams

APIE

Šis kursas skirtas kuriantiems ar svajojantiems kurti muziką. Čia žymiausi muzikos kūrėjai ir atlikėjai bei aukštųjų mokyklų dėstytojai atskleidžia svarbiausias muzikos kūrybos paslaptis. Paskaitų metu jauniems autoriams suteikiami teoriniai muzikos kūrybos pagrindai, lektoriai supažindina su naujausiomis meno praktikomis.

Studentai dirba grupėje – kūrybinių dirbtuvių su atlikėjais metu vysto kompozicijas, taigi visuose etapuose turi galimybę gyvai išbandyti savo muzikines idėjas, eksperimentuoti.

PROGRAMA:

> Kompozicija
> Kūrybinės dirbtuvės su atlikėjais
> Muzika teatrui ir kinui
> Improvizacijos užrašymo būdai
> Orkestruotė ir instrumentuotė
> Aranžuotė
> Garso menas
> Garso ir vaizdo santykis
> XX ir XXI a. muzikos stilių ir kūrinių analizė
> Garso technologijos

REZULTATAI
Kiekvieno semestro pabaigoje Lietuvos kompozitorių sąjungoje vyksta koncertas. Jo metu atliekami ir įrašomi jaunųjų kompozitorių sukurti kūriniai:

I semestro projektas – kūrinys fortepijonui (atlieka pianistė Marta Finkelštein);
II semestro projektas – kūrinys styginių duetui (atlieka 20 Fingers Duo).

INFORMACIJA

SKIRTA: 14–19 m. moksleiviams
LAIKAS: antradieniais 16.00 val. (2 val.)
KAINA: 350 Eur/semestras (70 Eur/mėn.)
REGISTRACIJA:  iki rugsėjo 8 d. (vietų skaičius grupėje ribotas)
PRADŽIA: 2020 m. rugsėjo mėn. (kurso trukmė 2 metai)
REKOMENDACIJA  turėti bazinį muzikinį išsilavinimą

DĖSTYTOJAI

Žymus latvių kompozitorius ir muzikologas Mārtiņš Viļums šiuo metu dirba ir gyvena Vilniuje. 2011 m. LMTA įgijo humanitarinių mokslų daktaro laipsnį muzikologijos srityje, nuo 2012 m. dėsto LMTA Kompozicijos katedroje, užima docento pareigas.

Mārtiņš Viļums

Juta mokėsi muzikos kompozicijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Karališkojoje Škotijos konservatorijoje, Viktorijos menų koledže (Melburno universitetas). Kompozitorės kūryba buvo atrinkta į „XXI a. lietuvių akademinės muzikos antologiją“, o muzika atlikta tokių kolektyvų kaip BBC Škotijos simfoninis orkestras, „Red Note Ensemble“, choro „Les Metaboles“ ir kt. http://www.jutapranulyte.com/

Juta Pranulytė

Pianistė ir šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ meno vadovė. Ypatingą dėmesį ji skiria kuratoriškos veiklos perspektyvų muzikos lauke tyrinėjimui bei konceptualių koncertinių programų sudarymui ir paruošimui. Kaip solistė ir ansamblių narė Marta nuolat dalyvauja šiuolaikinės muzikos festivaliuose, yra koncertavusi Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje, Italijoje, Kipre, Slovakijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje.

Marta Finkelštein

„Twenty Fingers Duo“ – organiškas sesės ir brolio styginių duetas, nusitaikęs atlikti šiuolaikinės eksperimentinės muzikos programas, tačiau noriai įsitraukiantis į įvairių žanrų ir tarpžanrinius projektus. Nors Arno Kmieliausko (violončelė) ir Loros Kmieliauskaitės (smuikas) duetas startavo palyginti neseniai, jis yra „tiksintis“, ryškią kūrybinę perspektyvą turintis ansamblis.

Twenty Fingers Duo

Kompozitorius ir garso menininkas, Vilniaus dailės akademijos Garso meno modulio dėstytojas. Jis domisi klausymosi–girdėjimo problemomis bei savadarbiais kūrybos metodais. Arturas dirba muzikos, parodinio meno, performanso meno, teatro bei radijo meno disciplinų sankryžose.

www.refusenik.org

Arturas Bumšteinas

Trombonininkas, kompozitorius ir ryškiausias šiandienos aranžuotojas. Įvairiems orkestrams ir grupėms aranžavo ir orkestravo virš 1500 dainų. Jievaro parengtas pilnas koncertines programas atliko: Andrius Mamontovas, Ten Walls (Marijus Adomaitis), Linas Adomaitis, Ieva Narkutė, Lilas ir Innomine, G&G Sindikatas ir kiti.

Jievaras Jasinskis

Agnė Matulevičiūtė – garso menininkė ir kompozitorė, ypatingą dėmesį savo kūryboje skiria muzikai teatrui ir kinui. Šiuo metu studijuoja doktorantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Kompozicijos katedroje. Nuo 2014 metų aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, meno bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, menininkų rezidencijose Lietuvoje bei užsienyje. Jos muzika, parašyta kinui, skamba tarptautiniu mastu. Taip pat, kompozitorė yra sukūrusi muziką daugiau nei 10 spektaklių, rodomų didžiausiuose Lietuvos teatruose, toliau aktyviai kolaboruoja su įvairių sričių menininkais, yra muzikos festivalio “Muzika erdvėje” meno vadovė, 2019 metais tapo kompozitorių sąjungos nare.

Agnė Matulevičiūtė

MAMA Studios garso įrašų studija teikia aukščiausio lygio paslaugas: tai garso įrašai, montažas, suvedimas, masteringas, MIDI programavimas, aranžuočių kūryba, audio medžiagos restauravimas, video įgarsinimas, tekstų ir audio-knygų įrašai, garso sintezavimas ir kitos garsinės bei techninės paslaugos už konkurencingą kainą. Studija turi didelę, skambią salę su papildomais akustiškai izoliuotais kambariais. Tai viena iš nedaugelio studijų Lietuvoje, kurioje galima vienu metu itin kokybiškai įrašyti didesnius ansamblius, grupes ir kitokius daugiainstrumentinius projektus. MAMA Studios nuo įkūrimo dirbo su įvairiausiais projektais ir skirtingais muzikiniais žanrais: klasika, džiazu, world music, pop, rock, filmų ir spektaklių muzika, fonogramų kūrimu, reklamų ir video įgarsinimu.

 

MAMA studios

REGISTRACIJA

Registracija į 2020 / 2021 m. kursus vyksta iki rugsėjo 8 d. Registracija patvirtinama užpildžius anketą ir pervedus avansą – pirmojo mėnesio mokestį į Všį Aktualios muzikos projektai sąskaitą: LT527044060008311965. Atlikęs šiuos veikmus gausi patvirtinimą ir informaciją apie tavo kursą.
ADRESAS

M.K. Paco g. 4, Vilnius 10309

TELEFONO NR.

+370 677 75111

EL. PAŠTAS
DRAUGAI