fbpx

Mokykla, kurioje klaidos neegzistuoja

Aktualios žinios norintiems kurti šiandienos muziką

Kuriantys, koncertuojantys, improvizuojantys ir aktyviai muzikos lauke veikiantys dėstytojai 

Kūrėjų bendruomenė

KURSAI MOKSLEIVIAMS

elektroninės muzikos kūryba

Svajoji išmėginti save elektroninės muzikos kūryboje? Šis „Muzikalkės“ kursas skirtas tiek pažengususiems jauniesiems elektroninės muzikos kūrėjams, tiek moksleiviams, kurie iki šiol dar nėra kūrę muzikos, tačiau visada svajojo išmėginti save šioje srityje, tiek rašantiems dainas ir norintiems jas praturtinti elektroninėmis priemonėmis.

dainų kūrimas

Norėtum išmokti kurti dainas? Seniai nedrąsiai kuri dainų melodijas, rašai tekstus, bet trūksta žinių, kaip savo kūrybą realizuoti? O galbūt tiesiog labai myli muziką ir svajoji tapti dainų kūrėju? Visai nesvarbu, ar tu pradedantysis, ar jau pažengęs šioje srityje, studijuodamas „Muzikalkėje“ susipažinsi su dainų kūrybos technikomis ir procesu – nuo nulio ar juodraštinio (demo) varianto iki radijo formato. 

improvizacija

Norėtum išmokti laisvai improvizuoti savo mylimu instrumentu, nebijoti klysti ir drąsiai leistis į spontaniškos muzikos kūrybos kelionę? Studentai, baigę šį kursą gerai supranta, kad klaidos muzikoje neegzistuoja. „Klaida“ – tai kūrybinė galimybė ir kelias į naują sakinį, o galbūt net į naują muzikinę kalbą.

MOKSLEIVIŲ ĮSPŪDŽIAI

ATSILIEPIMAI

Ačiū už galimybę, esate puiki komanda, prieinama informacijos sklaida, aktualus turinys. Jūsų siūlomi seminarai yra plataus profilio, visada galima atsirinkti, kas naudinga ir aktualu. Ačiū
Inga Šeduikienė
Online seminaro „Džiazo harmonijos pagrindai“ dalyvė
Seminaras padėjo suprasti kaip veikia smegenys streso metu, daugiau sužinojau apie hormonus, kas skatina bei kas slopina jų išsiskyrimą tam tikrų situacijų metu, gavau įgūdžių kaip galėčiau sau padėt stresinese situacijose, bei aiškesnį supratimą kokia kūrybiškumo ir streso sąsaja. Buvo labai naudinga ir įdomu.
Eglė
Online seminaro „Streso valdymas ir kūrybiškumas“ dalyvė
Labai įdomu išgirsti žinomus kūrėjus, ne tik akademikus (kaip, pvz., FUME) ir pamatyti jų kūrybinį procesą.
Irmantas
Online seminaro „Audiovizualinė kūryba“ dalyvis
Dalyvavau Kvėpavimo seminare, iš tiesų labai patiko, nes buvo informatyviai perteikta Ligitos sukauptos žinios apie tai kas yra kvėpavimas, kaip mes jį galime valdyti, nuo ko jis priklauso, iš ko susideda, kaip gali būti paveiktas, detaliai pasakojo kas jį įtakoja ir kaip mes galime išmokti jį pastėbėti ir kontroliuoti ne tik streso atvejais, bet ir apskritai gyvenime.
Online seminaro „Kvėpavimas“ dalyvė

„Twenty Fingers Duo“ – organiškas sesės ir brolio styginių duetas, nusitaikęs atlikti šiuolaikinės eksperimentinės muzikos programas, tačiau noriai įsitraukiantis į įvairių žanrų ir tarpžanrinius projektus. Nors Arno Kmieliausko (violončelė) ir Loros Kmieliauskaitės (smuikas) duetas startavo palyginti neseniai, jis yra „tiksintis“, ryškią kūrybinę perspektyvą turintis ansamblis.

Twenty Fingers Duo

styginių duetas (kompozicija)

Agnė Matulevičiūtė – garso menininkė ir kompozitorė, ypatingą dėmesį savo kūryboje skiria muzikai teatrui ir kinui. Medijų ir tarpdisciplininio meno kontekstai, muzikiniai performansai, eksperimentai, kurių pagrindas – garsinė raiška, yra jos veiklos laukas.
Šiuo metu ji studijuoja meno doktorantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur bando įvesti naują sąvoką “užgarsis”, susijusią su konceptualiąja muzika. Nuo 2014 metų aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, meno bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, menininkų rezidencijose Lietuvoje bei užsienyje. Jos muzika parašyta kinui skamba tarptautiniu mastu, pripažinta apdovanojimu. Taip pat kompozitorė yra sukūrusi muziką daugiau nei 20 spektaklių, rodomų didžiausiuose Lietuvos teatruose. Ji toliau aktyviai kolaboruoja su įvairių sričių menininkais, yra muzikos festivalio “Muzika erdvėje” meno vadovė, bei tarptautinio teatro festivalio “Sirenos” klubo organizatorė. 2019 metais tapo kompozitorių sąjungos nare.

Agnė Matulevičiūtė

kino ir teatro muzika

Maximilianas Oprishka – žinomas kaip audiovizualinio projekto FUME autorius. FUME ypatingai ryškus dėl savo unikalaus eksperimentinės elektronikos garso bei minimalistinės generatyvios vizualinės kalbos. Maximilianas yra dirbęs su daugeliu prekinių ženklų: nuo Netflixo iki Google bei dalinosi scena su muzikos ikonomis tapusiais kūrėjais Tim Hecker, Telefon Tel Aviv ir kitais.

Maximilianas Oprishka

audiovizualinė kūryba, muzika reklamai
Giedrius Nakas – pianistas, kompozitorius, dainininkas ir vienas paklausiausių Lietuvos klavišininkų, dirbantis su daugeliu Lietuvos atlikėjų ir grupių (“Saulės Kliošas”, Jurga, A. Mamontovas, M. Liu, L. Somov, M. Basanov ir daug kitų), yra koncertavęs nuo Prienų iki Šanchajaus, dalyvavęs daugybėje projektų ir festivalių.
G. Nakas išleidęs 3 savo kūrybos modernaus džiazo albumus (“Recall”, “No Fear, Full Of Love”, “The Dream I Forgot”), taip pat vokalinį soul/rnb albumą “Burtai”. 
Giedrius klasikinės muzikos mokėsi Vilniuje, džiazo – Hagoje, Groningene (Nyderlandai) ir Niujorke (JAV), pas tokius profesionalus kaip F. Hersch, G. Clayton, A. Parks, T. Eigsti, M. Moore, D. Kirilauskas, J. Andrejevas. Taip pat yra parašęs muziką keliems spektakliams, dirba su improvizacijos teatru “Kitas Kampas”, aranžuoja ir prodiusuoja muziką kitiems atlikėjams.

Giedrius Nakas

dainų kūrimas, džiazo harmonija

Gediminas Stepanavičius yra multi-instrumentalistas, valdantis kontrabosą, tūbą, trimitą, gyvąją elektroniką. Daugiausiai dėmesio Gediminas skiria improvizacinei ir šiuolaikinei muzikai. Išsilavinimą įgijo Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje (klasikinės muzikos atlikimas tūba, šiuolaikinė ir improvizacinė muzika) ir Amsterdamo Konservatorijoje (džiazo muzikos atlikimas kontrabosu, gyvoji elektronika).

Gediminas Stepanavičius

improvizacija
jievaras jasinkis, muzikalke, aranzuote

Trombonininkas, kompozitorius ir ryškiausias šiandienos aranžuotojas. Įvairiems orkestrams ir grupėms aranžavo ir orkestravo virš 1500 dainų. Jievaro parengtas pilnas koncertines programas atliko: Andrius Mamontovas, Ten Walls (Marijus Adomaitis), Linas Adomaitis, Ieva Narkutė, Lilas ir Innomine, G&G Sindikatas ir kiti.

Jievaras Jasinskis

aranžuotė
Vaiper, muzikalke, hiphopo kultura

Vitalijus Vaiper – muzikos įrašų prodiuseris, kompozitorius, garso dizaineris, muzikos autorius ir atlikėjas. Vaiper dirba, kuria muziką su didžiausiais vardais nepriklausomoje scenoje, tarp kurių

BA, Free Finga, Despotin Fam, Angelou, MC Mesijus. 

Taip pat muzikos ir meno kuratorius, kūrybinėje praktikoje dirbantis su afrocentristine muzikos filosofija, pop kultūros aktyvizmu ir globaliomis muzikos išraiškomis.

Vitalijus Vaiper Puzyriovas

hiphopo kultūra
Auguste Vickunaite, garso menas, muzikalke

Augustė Vickunaitė kuria bei atlieka eksperimentinės muzikos solo koncertus bei garso performansus. Augustė yra baigusi teorinę fiziką Vilniaus universitete bei garso meno (Sound Studies and Sonic Arts) magistro studijas Berlyno menų universitete (Udk). Pagrindinis jos instrumentas – seni analoginiai juostiniais magnetofonai. Savo darbuose ji tyrinėja garso bei gyvo performatyvaus “paveikslo” ryšį; nuobodulio, lėtos laiko tėkmės bei klaidų pasirodymuose temas.

Augustė Vickūnaitė

garso menas